کد خبر: 1094
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱
ارشاد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: باید در حوزه هایی که امکان اقدامات جدید به نفع حوزه رفاه کارکنان وجود دارد کوتاهی نکرده و در جهت افزایش ارتقای معیشت آنها حرکت کنیم.

به گزارش فی نیوز،سید عباس صالحی در دیدار نوروزی با کارکنان این وزارتخانه گفت:بر این باورم اگر بتوانیم از قوانین موجود و آینده استفاده حداکثری در جهت رفاه و معیشت کارکنان به عمل آوریم بدون شک اتفاقاتی خوبی را در حوزه فرهنگ هنر و رسانه رقم می زنیم.

وی ادامه داد:وعده دروغ عین دروغ است لذا از ابتدا باید با کارکنان و زیرمجموعه رو راست، واقعیات را بیان کرد و تلاش کنیم اگر احتمالی را هم مد نظر داریم با طرح ها و ایده های جدید به نفع کارکنان دنبال کنیم.

عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به اینکه دو نگاه مختلف در مدیران دولت نسبت به قوانین وجود دارد، گفت: در مواردی، قانون صراحتا موارد را مشخص و مکلف کرده است لذا ما باید به عنوان مجری آنها را رعایت و به نفع بیت المال حرکت کنیم و اما در نگاه دوم، قوانینی صراحت ندارد که در این نوع قوانین می توان به نفع کارمند حرکت کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رویکرد اصلی این وزارتخانه را رعایت و حفظ حرمت، منزلت و کرامت کارکنان دانست و گفت: نباید کارها و مشاغل افراد را این مهم غافل کند.

صالحی در ادامه با اشاره به برخی از اقدامات انجام گرفته در حوزه کارکنان ازجمله رفاهی، حقوقی و معیشتی تاکید کرد: باید تلاش کنیم آنچه هست کمتر نشود و آن را با چنگ و دندان حفظ می کنیم تا کاهش نیابد.

وی سال 96 را سالی با شرایط سخت عنوان کرد و گفت: تمامی تلاش و اقدامات به کار گرفته شد تا دستگاه و زیر مجموعه آن دچار بحران معیشتی نشده و پرداختی ها کمتر از سال 95 نباشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال تصریح کرد: تلاش مضاعفی صورت گرفت تا با جذب و مدیریت منابع دچار تغییرات کمتری شویم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه تاکید کرد: بر این باورم همراهی و همکاری همه همکاران این وزارتخانه و زیر مجموعه های آن، اتفاقاتی خوبی را در عرصه فرهنگ هنر و رسانه کشور رقم خواهد زد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه حفظ حرمت، کرامت و منزلت کارکنان را مورد تاکید قرار داد و گفت: در تعلیم دینی به ما آموخته اند که انسان به عنوان انسان، خارج از قومیت ها، نژاد، لهجه، زبان و دیگر ویژگی های ظاهری، کرامت دارد لذا هر مقدار به همدیگر در فضای دوستانه به انسجام، همدلی و همزبانی نزدیکتر شویم درصد کرامت و منزلت افراد بالاتر خواهد رفت.

وی تصریح کرد: درون خانواده وزارت ارشاد و زیرمجموعه آن افراد باید حس کرامت و حرمت داشته و با بیرون این مجموعه فرق محسوس داشته باشند چرا ما که در یک خانواده بزرگ فرهنگی هنری زیست می کنیم.

صالحی تاکید کرد: همکاران ما مهمترین کارگزاران حوزه فرهنگ هنر در رسانه کشور به شمار می آیند لذا در طول هزاران سال، زندگی ایران و ایرانی با نام فرهنگ و هنر، زنده است و همگان برای حفظ هویت آن تلاش می کنیم.

وی در پایان گفت: به عنوان شخصی و جایگاه وزیر نیازمند ایده ها استفاده از تجربیات به خصوص همدلی، همکاری و همراهی تمام کارکنان این وزارتخانه و زیر مجموعه آن دارم چرا که بر این باورم کارها و امور به جز همراهی، همدلی و انسجام مجموعه موجود پیش نخواهد رفت و به طور یقین در سایه همدلی و همراهی کارها و اقدامات ناممکن، ممکن خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =