کد خبر: 1100
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷
لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی در رأس یک هیأت پارلمانی به منظور توسعه همکاری های اقتصادی و پارلمانی تهران را به مقصد هانوی پایتخت ویتنام ترک کرد.

به گزارش فی نیوز، علی لاریجانی پیش از ترک تهران در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به سفر رؤسای پارلمان های ویتنام و سریلانکا به ایران ،گفت: ما با کشور ویتنام علایق اقتصادی خوبی داریم و زمینه های توسعه همکاری های اقتصادی بین دو کشور فراهم است.

وی افزود: ایران و ویتنام همکاری های پارلمانی و رایزنی های سیاسی خوبی در مجامع بین المللی دارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: در این سفر در زمینه توسعه همکاری اقتصادی و در زمینه های مختلف گفتگو خواهیم کرد که  بخشی از این مذاکرات در سفر رئیس مجلس ویتنام به تهران انجام شده بود.

لاریجانی روابط تجاری با سریلانکا را هم خوب توصیف کرد و گفت: از گذشته روابطه خوبی با سریلانکا در حوزه های مختلف داشته ایم و در سال گذشته هم که رئیس مجلس این کشور به تهران سفر کرد در بعضی از زمینه ها بحث کردیم که روابط تجاری مان را ارتقا دهیم.

وی افزود: یکی از موضوعات مهم در مذاکره با مقامات ویتنام و سریلانکا موضوع سوریه است چون در کمال تعجب نظامات بین المللی در این موضوع مورد توجه قرار نگرفته است و این می تواند آثار مخربی برای کشمکش های آینده ایجاد کند.

لاریجانی را در این سفر تعدادی از نمایندگان از کمیسیون های مختلف همراهی می کنند.

قرار است رئیس مجلس همچنین از هانوی به کلمبو پایتخت سریلانکا برود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =