کد خبر: 1216
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: توصیه می کنم که مسئولان کنونی امریکا در مورد فلسطین، قدس شریف و محور مقاومت و جهان اسلام دچار اشتباه محاسباتی نشوند و تصور نکنند اینگونه اقدامات درباره فلسطین و مسأله هسته ای ایران بدون پاسخ می ماند.

فی نیوز - علی لاریجانی در افتتاحیه نشست اضطراری کمیته دائمی فلسطین اتحادیه بین المجالس اسلامی با انتقاد از اقدام رئیس جمهور امریکا در انتقال سفارتخانه این کشور به قدس شریف تصریح کرد: نگاهی به اقدامات یک سال اخیر رئیس جمهور جدید امریکا بیانگر این واقعیت است که رژیم امریکا به هیچ تعهدی پایبند نیست.

رئیس اتحادیه بین المجالس کشورهای اسلامی اظهارداشت:رئیس جمهور امریکا یک روز توافقات بین المللی آب و هوا در پاریس را به هم می زند، روز دیگر توافقنامه های تعرفه گمرکی مربوط به چین و اروپا را زیر پا می گذارد، بعد از فشارهای مختلف حرف خود را درباره اروپا پس می گیرد، یک روز خلاف مقررات بین المللی و نظامات حقوق بشر برای اتباع برخی کشورهای اسلامی ضوابط غیرعادلانه وضع می کند و در روزهای گذشته نیز از توافق هسته ای 1+5 با ایران که با درخواست خود امریکا به امضا رسیده بود، خارج می شود.

لاریجانی افزود: رژیم امریکا سال ها از تروریست ها در منطقه حمایت کرده و خود اذعان داشته که داعش را به وجود آورده است اما یک روز علمدار مبارزه با این گروه تروریستی می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات دولت امریکا گفت: رژیم امریکا دچار بحران تصمیم گیری راهبردی شده است و ناپخته و ماجراجویانه به صحنه بین المللی نگاه می کند.

وی افزود:رئیس جمهور جدید امریکا توانایی تشخیص و قضاوت پیامدهای طولانی مدت اقدامات خود را ندارد.

لاریجانی گفت: اقدامات لحظه ای و نسنجیده نمی تواند در دنیای امروز ادامه یابد، چنین اقداماتی باعث افزایش تنش و ناامنی در جهان کنونی می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سبکسری اقدام پرهزینه ای برای دولت ها دارد که هزینه آن را باید در نهایت پرداخت کنند و به زودی آن را می چشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =