کد خبر: 1220
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۹
ابتکار

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت:وضعیت غیر قابل قبول شکاف جنسیتی در کشور باید تغییر کند ودر این زمینه همگرایی ملی و بین دستگاهی برای ارتقای وضعیت زنان در کشور وجود دارد .

فی نیوز -  معصومه ابتکار در نشست مشاوران وزرا و نمایندگان دستگاه های اجرایی، مدیران کل امور زنان و خانواده استانداری های کشور با تاکید بر اینکه وضعیت غیرقابل قبول شکاف جنسیتی در کشور را باید تغییر داد، گفت: امیدواریم در وضعیت شاخص ها تحول مثبتی داشته باشیم؛ چراکه می دانیم تحولات خوبی در کشور صورت گرفته و وضعیت زنان رو به پیشرفت است.

وی ادامه داد: دختران ایرانی بسیار شایسته هستند و در تمامی رشته های ورزشی فعالیت دارند؛ ولی اجازه نمی دهند بانوان وارد استادیوم ها شوند و بانوان را حذف می کنند.

ابتکار اضافه کرد: البته همه مسائل ورزش ما این نیست و باید واقعیت ها را دید.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ادامه داد: برخی تصورات مبنی بر اینکه زن ایرانی دچار عقب ماندگی و چالش شده است، درست نیست؛ چراکه آنقدر پیشرفت چشمگیر بوده است که این مشکلات هم برطرف می شود.

ابتکار افزود: نمی خواهیم مشکلات را انکار کنیم؛ زیرا به همان نسبت موفقیت هایی نیز داشته ایم و باید دستاوردها را دید و پیشرفت ها را مطرح کرد.

وی ادامه داد: همچنین با همکاری سازمان بسیج کشور طرح بسیار خوبی برای توانمندسازی اقتصادی خانواده زندانیان خواهیم داشت که این طرح را با همکاری سازمان زندان ها، ستاد دیه و خانواده های آنها اجرا می کنیم.

ابتکار اضافه کرد: طرح 'ارمغان ٢' برای آزادی زنان زندانی با جرائم غیرعمد با استقبال خوب مردم رو به رو شد که قرار است با معاونت پیشگیری از جرم و معاونت فرهنگی قوه قضائیه تفاهم نامه ای را امضا کنیم که بیشتر به موضوع پیشگیری توجه دارد.

وی اظهار داشت: از آنجا که مساله مادران زندانی برای ما حائز اهمیت است معتقدیم زندان جای مادران نیست و باید برنامه هایی برای آنها داشته باشیم؛ درنظرداریم مادران زندانی بر اساس جرمی که دارند و در صورتی که امکان آن وجود داشته باشد، حکم باز داشته باشند تا هیچ مادری زندانی نباشد.

ابتکار از دیگر برنامه های دولت دوازدهم را تقویت سازمان های مردم نهاد عنوان کرد و افزود: در این دوره با وزارتخانه های مختلف همکاری های خوبی داشتیم و تفاهم نامه هایی نیز امضا کرده ایم؛ در بحث مهارت های زندگی برای دختران طرحی با وزارت آموزش و پرورش داریم که به گفت و گوی ملی و بین نسلی پیوند می خورد و نگاه خوبی در این زمینه وجود دارد.

وی به حذف آزمون تیزهوشان برای دوره ابتدایی نیز اشاره کرد و گفت: این آزمون برای دانش آموزان مشکلاتی ایجاد کرده است؛ البته به دلیل اینکه پنج درصد دانش آموزان از این آزمون سربلند بیرون می آمدند، دیگر دانش آموزان شکست روحی می خوردند.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ادامه داد: همچنین برای موضوع کوله پشتی دانش آموزان به ویژه دختران باید فکری کرد؛ زیرا در برخی مواقع کوله های آنها به طور میانگین ٦ کیلو و ٦٠٠ گرم است.

وی حمایت از اورژانس اجتماعی را یکی از برنامه های اساسی این معاونت عنوان کرد و گفت: اورژانس اجتماعی یکی از موثرترین سازوکارها برای جلوگیری از خشونت در سطح جامعه است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =