کد خبر: 1233
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
گویا

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ودرمان وآموزش پزشکی گفت : ۸۰۰ نفر مسمومیت با قارچ سمی داشته ایم؛ مسمومیت‌ها صرفا با قارچ وحشی خودرو بوده است.

فی نیوز -  محمدمهدی گویا در نشست خبری افزود:این بیماری در ۳ مرحله ایجاد می‌شود، مرحله اول علائم از ۶ ساعت تا ۳ روز بعد از مصرف نمایان می‌شود که در این مرحله، افراد علائمی نظیر تهوع، دل درد یا اسهال خواهند داشت.

وی گفت: اکثر مبتلایان مرحله اول خوب می‌شوند، اما در برخی افراد پس از ۴ روز علائم زردی و اختلالات کبد بروز می‌کند و این افراد حتما باید بستری شوند.

گویا با بیان اینکه دسته سوم افرادی هستند که پس از ۴ روز کبدشان از کار می‌افتد، افزود: تا امروز ۱۱ نفر فوت کرده و ۲۳۰ نفر بستری شده اند و ۳ نفر پیوند کبد داشته اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: برنامه‌ای داریم که طبق آن ۹۰ درصد مبتلایان به ایدز را تا سال ۲۰۲۰ شناسایی کنیم و تحت درمان قرار دهیم.

گویا گفت: طی ۲ سال گذشته میزان افراد تحت درمان برای ایدز ۴۰ درصد افزایش داشته است و ۱۳ هزار نفر در کشور شناسایی و تحت درمان هستند.

وی افزود: در مناطق زلزله زده غرب ۲۵ هزار نفر از ساکنانی را که در معرض بیماری‌های تنفسی بودند در همان ابتدای فصل سرما واکسینه کردیم.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: در مناطق زلزله زده تعداد افرادی که مبتلا به بیماری سالک شدند کمتر از انگشتان دست است و هیچ موردی از فوت با عقرب گزیدگی و مار گزیدگی نداشته ایم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =