کد خبر: 1253
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵
جهرمی

وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات گفت: نمایندگان مجلس بر این تاکید دارند که توسعه و استفاده زیاد از فیلتر شکن ها برای امنیت کشور خطرساز بوده و فضای اجتماعی را دچار مشکل کرده است.

فی نیوز - محمد جواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه کمیسیون های مجلس با اشاره به موارد بررسی شده افزود: این فیلتر شکن ها محتوای غیرمجاز وسیعی را دسترس کاربران قرار می دهد که در جلسه امروز راهکارهای حل این مشکل بررسی و نتایجی نیز حاصل شد.

وی ادامه داد: در این جلسه پیام رسان ها مشکلات و برنامه هایشان را ارائه و دستگاه های اجرایی نیز برای حل این مشکلات اعلام آمادگی کردند، همچنین مدیران پیام رسان ها با دغدغه مردم در این حوزه آشنایی بیشتری پیدا کردند.

آذری جهرمی اظهار داشت: بخشی از دغدغه نمایندگان مجلس این است که اگر انحصار پیام رسان های خارجی خوب نیست ، انحصار داخلی هم مناسب نیست و باید فضای رقابتی در این حوزه ایجاد شود.

وی با اشاره به آمار استفاده از پیام رسان های داخلی اظهار داشت: تاکنون یک میلیون نفر تلگرام را حذف کردند و در مجموع ده و نیم میلیون مشترک نصب فعال پیام رسان های داخلی را به انجام رسانده اند و 42 گیگابیت بر ثانیه ترافیک کاربران موجود در پیام رسان های داخلی است.

آذری جهرمی خاطر نشان کرد: در حال حاضر 25 درصد کاربران به پیام رسان های داخلی اقبال نشان دادند و 75 درصد هم از پیام رسان های دیگر استفاده می کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =