کد خبر: 1282
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۴
بهداشت

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه ظاهرا برخی افراد که وقت آزاد هم دارند شایعه پخش می کنند،گفت: استعفای وزیر بهداشت صد در صد شایعه و کاملا بی اساس است.

فی نیوز- ایرج حریرچی در نشست خبری هفتگی خود در وزارت بهداشت افزود: وزیر بهداشت قوی تر از گذشته به فعالیت مشغول است و به عنوان مثال از دیروز صبح تا سه صبح امروز مشغول بازدید از بیمارستان بود.

حریرچی اظهار داشت: وزیر بهداشت ساعت هشت صبح امروز نیز در شورای معاونان وزارتخانه شرکت داشت و همچنین دکتر هاشمی با شخص رئیس جمهوری رابطه ای در سطح عالی دارد. با این حال ظاهرا برخی افراد که وقت آزاد هم دارند شایعه پخش می کنند.

حریرچی همچنین به تعطیلات رسمی طولانی در کشور اشاره کرد و آن را موجب بروز اشکال و اختلال در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی دانست و گفت: وقتی اختلالی در ارائه خدمات ایجاد می شود، سطح نارضایتی بیماران هم بیشتر می‌شود.

وی گفت: سرانه بار مراجعه به مطب خصوصی تخصصی و فوق تخصصی برای هر ایرانی 1,24 بار و برای مطب خصوصی پزشک عمومی هم 0,64 بار در سال است که جمعا دو یا نزدیک به دو بار در سال می شود.

حریرچی ادامه داد: با حذف تعطیلات آخر هفته رسمی و تعطیلات نوروزی ۸۱ میلیون ایرانی در هر روز به طور عادی ۴۴۶ هزار بار به مطب های خصوصی فوق تخصصی و تخصصی و نیز ۲۳۰ هزار و ۵۰۰ بار بار به مطب های خصوصی پزشکی عمومی مراجعه می‌کنند.

این مقام مسئول در وزارت بهداشت اضافه کرد: مردم اگر با یک روز تعطیل رسمی مواجه شوند برنامه های خود از جمله مراجعه به مطب پزشکان یا بیمارستان را تنظیم می کنند که در روز تعطیل مراجعه نداشته باشند اما وقتی که با تعطیلات رسمی طولانی مواجه می شوند در خدمت گرفتن مشکل پیدا می‌کنند.

وی گفت: در زمان حاضر 66.5 درصد بار مراجعه سرپایی به مطب های خصوصی فوق تخصصی و تخصصی انجام می شود و 23.5 درصد بار مراجعه به مطب خصوصی پزشک عمومی داریم این در حالی است که اگر تعطیل طولانی داشته باشیم همه این مراجعات در ۶۰۰ بیمارستان دولتی متمرکز می‌شود. در بیمارستان‌هایی که خودشان هم اورژانس شلوغ دارند و مرا جعان زیادی در روزهای عادی دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =