کد خبر: 1284
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲
فوتبال

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: آن چیزی که مردم انتظار دارند این است که هم تیم ملی در این مسابقات بتواند نمایش خوبی داشته باشد و هم از بازی ملی پوشان لذت ببرند.

فی نیوز - محمدرضا داورزنی درباره پیش بینی خود از نتایج تیم ملی فوتبال در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه گفت: همین حضور خوب، قدرتمندانه و بدون دردسر تیم ملی یک موفقیت برای فوتبال ایران است.

وی ادامه داد: با توجه به پیش بینی از تحلیل ها، فکر می‌کنم بهترین شرایط این است که در بازی اول برنده باشیم و بتوانیم در ۲ مسابقه مقابل اسپانیا و پرتغال خوب حاضر شویم.

وی افزود: حتی اگر بتوانیم یک امتیاز به ویژه مقابل تیم پرتغال کسب کنیم، بسیار خوب است، چون می‌دانم امتیاز گرفتن از اسپانیا کار سختی است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان در خصوص اینکه امتیاز گرفتن هم از تیم پرتغال قهرمان یورو ۲۰۱۶ کار آسانی نیست، گفت: قهرمانان ما هم ستاره‌های خوب فوتبال دنیا هستند. لژیونرهای ایران در کشورهایی که بازی می‌کنند در بین ستاره‌ها قرار دارند و این طور نیست که توان بازیکنان خود را دست کم بگیریم.

وی شانس گلزنی را برای مجموعه بازیکنان در جام جهانی دانشت و افزود: مهاجمان ما شانس بیشتری برای گلزنی دارند. مهم این است که تیم ملی کارش را انجام دهد و در این صورت یک نفر حاصل زحمات سایرین را به نتیجه می‌رساند. برای ما مهم است که تیم ملی کار خود را انجام دهد و این که چه کسی گل می‌زند اولویت نیست.

داورزنی در پاسخ به این سوال که در صورت برد تیم ملی مراکش پاداش وزارت ورزش به فوتبالیست‌ها چه خواهد بود؟ گفت: فدراسیون برحسب پیش بینی‌ها کار خود را انجام خواهد داد و در این مورد وزارتخانه دخالتی ندارد، اما وزارت ورزش حمایت جدی از فوتبال دارد و مطمئن هستم مردم شاهد حضور قدرتمندانه فوتبال ایران در جام جهانی خواهند بود.

وی در مورد ساختار جدید وزارت ورزش با ادغام ۲ معاونت فرهنگی و همگانی گفت: تصویب تشکیلات جدید وزارت ورزش به پایان رسیده است و حوزه توسعه منابع کارش را انجام می‌دهد تا این چارت عملیاتی شود. اقدامات خوبی انجام شده و طبیعی است با این ادغام بعضی واحدها جابه جا شوند. به عنوان مثال حوزه آموزش به معاونت قهرمانی منتقل می‌شود و دبیرخانه کمیسیون ماده پنج هم یکی از بخش‌هایی بود که از حوزه معاونت پارلمانی به حوزه ورزش قهرمانی انتقال داده می‌شود که در اداره کل امور باشگاه‌ها کار خود را دنبال خواهد کرد. همچنین بخش‌های همگانی، توسعه ورزش روستایی، بومی و محلی کارشان را با حوزه معاونت فرهنگی ادغام می‌کنند.

معاون وزیر ورزش ادامه داد: وظایف اصلاح خواهد شد و این روزها تغییرات عملیاتی شده است و واحدها کار خود را آغاز کرده اند، اما ساختار تشکیلاتی در یک تا ۲ هفته آینده ربه طور رسمی کار خود را آغاز خواهد کرد و در سامانه هم این جایگاه‌ها مشخص می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =