کد خبر: 1361
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۲
نفت

نماینده ایران در هیات عامل اوپک در واکنش به توئیت جدید رئیس جمهوری آمریکا گفت: با توئیت‌های پیاپی و مذموم شما قیمت‌های جهانی نفت خام 10 دلار افزایش یافته است، به این رویه پایان دهید در غیر اینصورت قیمت‌های جهانی نفت خام بالاتر می‌رود.

فی نیوز- از وزارت نفت، حسین کاظم پور اردبیلی افزود: آقای رئیس جمهوری (دونالد ترامپ)، ممکن است از شما بپرسم درباره چه موضوعی صحبت می‌کنید؟ سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) ظرف 30 سال گذشته دخالتی در تعیین قیمت‌های جهانی نفت خام نداشته است، بلکه این بازارهای مالی و قطب های (هاب‌های ) منطقه‌ای برای انواع نفت خام شاخص است که بر تحولات قیمتی تاثیر می‌گذارد.

وی ادامه داد: ایالات متحده آمریکا، تولیدکنندگان بزرگ و مؤسسان اوپک را تحریم می‌کند و در عین حال از آن‌ها می‌خواهد که قیمت‌های نفت خام را کاهش دهند؟!

کاظم پور اردبیلی خطاب به رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد: عالیجناب، آن حجم از نفت خام برای اجابت خواسته شما در بازارهای جهانی موجود نیست، شما آن دسته از اعضای اوپک را که ادعا می‌کنید از آن‌ها حمایت می‌کنید، تحت فشار گذاشته‌اید.

نماینده ایران در هیات عامل اوپک تصریح کرد: شما به واقع با این رفتار، اعتبار و حاکمیت آن‌ها را زیر سوال می‌برید، ما انتظار داریم مودبانه‌تر برخورد کنید.

وی با یادآوری این که برادران مسلمان ما در عربستان سعودی، ملتی تحصیلکرده و بالغ هستند که اجازه نمی‌دهند شما با آن‌ها این گونه رفتار کنید و به آنها دستور دهید، تصریح کرد: شما می‌گویید که این یک جاده دو طرفه است؟! ما هم در این بزرگراه قرار داریم.

کاظم پور اردبیلی تاکید کرد: آقای رئیس جمهوری ممکن است ما اختلاف سلیقه‌هایی با برادرانمان در عربستان سعودی داشته باشیم، اما یاد گرفته‌ایم که چگونه در کنار هم زندگی کنیم؛ شما می‌خواهید این اختلاف‌ها را تشدید کنید، من توصیه می‌کنم به سرعت فردا (جمعه، 15تیرماه) به مذاکرات وین ملحق شوید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =