کد خبر: 1367
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷
علوم

وزیر علوم افزایش اعتبارات متمرکز این وزارتخانه برای پرداخت پاداش پایان خدمت اعضای هیأت علمی و غیر هیأت علمی را خواستار شد.

فی نیوز - از روابط عمومی وزارت علوم،وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نامه‌ای به معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، افزایش اعتبارات متمرکز این وزارتخانه از جمله ابلاغ ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای پرداخت پاداش پایان خدمت اعضای هیأت علمی و غیر هیأت علمی را خواستار شد.

در نامه غلامی آمده است: اعتبارات متمرکز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور پرداخت پاداش پایان خدمت اعضای هیأت علمی و ... یأت علمی از سال ۱۳۹۳ تاکنون رشد نداشته در حالی که تعداد بازنشسته‌ها، به ویژه اعضای هیأت علمی در سال ۱۳۹۶ افزایش چشمگیری داشته است.

همچنین در این نامه آمده است: اعتبار مصوب امسال به میزان ۷۲۰ میلیارد ریال فقط پاسخگوی پاداش پایان خدمت تا آبان ۱۳۹۵ خواهد بود و عملاً سه ماهه آخر سال ۱۳۹۵ و بازنشستگان سال ۱۳۹۶ که پرونده آنان تکمیل و در این وزارت جمع‌آوری شده است، اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال نیاز خواهد داشت؛ بنابراین انتظار دارد حدود ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال کمبود اعتبار ردیف مربوطه به دلیلِ نداشتن افزایش منطقی طی سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۷ جبران شود تا این وزارت پاسخگوی مراجعان، بویژه اعضای هیأت علمی باشد که سالیان متوالی با همه کمبودها به تربیت نیروی متخصص همت گمارده‌اند.

وزیر علوم در بخش پایانی نامه خود خطاب به محمد باقر نوبخت، «لزوم توجه به شأن ارزنده خانواده آموزش عالی به منظور پاسداشت زحمات بازنشستگان معزز» را یادآور و «اقدام عاجلِ سازمان برنامه و بودجه برای ابلاغ اعتبار معادل ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به این وزارت از محل ردیف‌های مرتبط ذیلِ جدول شماره (۹) قانون بودجه سال ۱۳۹۷» را خواستار شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =