کد خبر: 1369
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳
ساری

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت که برای توسعه صادرات از مسیر دریای خزر و بهره مندی از ظرفیت های بنادراستان های شمالی کشور، باید سیاست های صادراتی ایران تغییر کند.

فی نیوز- علی اصغر یوسف نژاد در نخستین همایش بین المللی صادرات از مسیر دریای خزر در ساری افزود : در شرایط فعلی سیاست صادراتی ما برای ذائقه کشورهای اروپایی و جنوب شرقی آسیا تنظیم شده است و برنامه ای برای توسعه صادرات به کشورهای حاشیه دریای خزر دیده نمی شود.

نماینده شهرستان های ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد : ما باید برای این کار از تجربیات سایر کشورها از جمله ترکیه که بیشترین صادرات را به کشورهای آسیای میانه دارد، بهره گیریم.

یوسف نژاد افزود : این کشور بدون داشتن مرز آبی و زمینی بیشترین نقش را در صادرات غیر نفتی به کشورهای آسیای میانه دارد و ما بایداز تجربه این کشور بهره گیریم تا بتوانیم با ظرفیت های در اختیار صادرات را به کشورهای آسیای میانه افزایش دهیم.

وی اظهارداشت : ما در بنادر استان های شمالی کشور از جمله امیرآباد که 60 درصد کل صادرات از مسیر خزر را در بین این بنادر در اختیار دارد، دارای زیرساخت های خوبی برای صادرات غیرنفتی به کشورهای آسیای میانه داریم که تاکنون از آن بهره گرفته نشد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی حذف روادید را مهمترین راهکار برای توسعه صادرات به کشورهای حاشیه خزر دانست و گفت که روادید برای برخی از کشورها حذف شده است و برای سایر کشورهای نیز به صورت دو جانبه باید حذف شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =