کد خبر: 1370
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱
صنعت

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به تشکیل 3 هزار و700 پرونده شکایت از واردکنندگان خودرو در تهران، گفت: این شرکت ها دو برابر میزان گرانفروشی جریمه خواهند شد و باید خسارت خریداران را نیز جبران کنند.

فی نیوز- یداله صادقی با بیان اینکه به 2 هزار و 700 مورد از شکایات به طور کامل رسیدگی و به تعزیرات معرفی شده است، افزود: این شکایت ها مربوط به عمل نکردن به تعهدها یا گرانفروشی بوده است و مابقی پرونده ها هر روز 150 مورد بررسی و به تعزیرات فرستاده می شود.

وی گفت: برخی از این وارد کنندگان از ارز متقاضی استفاده و در سال 96 ثبت سفارش کرده اند اما با قیمت های متفاوتی خودروی خود را عرضه کرده اند.

صادقی با بیان اینکه بیشتر تخلفات ارزی مربوط به موبایل و خودرو بوده است افزود: در این دو بخش کمیته هایی تشکیل شده و برای موبایل نیز 40 شرکت وارد کننده عمده بررسی شده اند که 35 شرکت مربوط به استان تهران بوده است.

وی گفت: بررسی شرکت های وارد کننده موبایل در مراحل انتهایی و سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و تولید کننده در حال تعیین قیمت است تا تفاوت قیمت مصوب با قیمت فروخته شده مشخص شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران افزود: این وارد کنندگان 224 هزار دستگاه گوشی تلفن همراه را توزیع کرده اند و 94 هزار دستگاه در انبارها موجودی دارند که باید با قیمت مصوب عرضه شود.

صادقی گفت: هفته آینده پرونده این شرکت ها به تعزیرات ارسال می شود تا طبق قانون با آنها برخورد شود و پس از آن فراخوانی از سوی ما یا خود نمایندگی ها صورت می گیرد تا خسارت خریداران را جبران کنند.

وی افزود: شرکت ها دو برابر میزان گرانفروشی جریمه خواهند شد و باید خسارت خریداران را نیز جبران کنند.

صادقی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور گفت: رصد بازار در حوزه های مختلف از جمله کالاهای اساسی انجام می شود، با این حال در مواد غذایی و کالاهای اساسی نوسان قیمتی زیادی نداشته ایم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =