کد خبر: 1520
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
فریمان

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس قرار است یک سامانه رصد راه‌اندازی کند و هر شش ماه یک بار گزارش نحوه اجرا و نظارت بر این قانون به صحن علنی ارائه شود، ما دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و ذی حسابان را به این موضوع وارد می‌کنیم.

فی نیوز - احسان قاضی‌زاده‌هاشمی با اشاره به ابلاغ قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان از جانب رئیس مجلس، گفت: همه دستگاه‌های استفاده کننده از بودجه عمومی کشور مانند صدا و سیما باید طی دو ماه این قانون را اجرا کنند.

وی با بیان اینکه سیستم نظارتی و اجرایی برای این قانون به صورت چهار مرحله‌ای چیده‌ شده است، ادامه داد: حقوق بازنشستگانی که بعد از دو ماه مهلت کناره‌گیری نکرده باشند با اعلام دیوان محاسبات قطع، و حساب بانکی آنها حتی با نام آن دستگاه، دولت یا شبکه بانکی مسدود می‌شود.

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: هفته آینده نشست خبری در مورد قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان در مجلس برگزار می‌شود تا به تمام ابهامات و سوالات پاسخ داده شود.

قاضی‌زاده‌هاشمی در واکنش به استفاده برخی مدیران بازنشسته از بحث جانبازی بالای 50 درصد برای ادامه کار خود بیان کرد: تعیین میزان جانبازی زیر نظر بنیاد شهید و جانبازان انجام می‌شود و در صورت تخلف باید به پرونده آنها رسیدگی شود، پیش از این هم به دلیل سوءاستفاده از قانون عدم به کارگیری بازنشستگان، مجلس مجبور به ارائه اصلاحیه بر این قانون شد و اگر این بار هم اینگونه شود بار دیگر اصلاحیه می‌زنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =