کد خبر: 1524
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹
روحانی

رییس جمهوری تصریح کرد: عین این ماجرا برای ترامپ خواهد بود و آنچه بر سر صدام آمده است بر سر ترامپ خواهد آمد، ما آغازگر جنگ نیستیم همانطور که در سال 59 نبودیم و تنها با دفاع وایستادگی دشمن را منهدم کردیم.

فی نیوز - حجت الاسلام والمسملین حسن روحانی در مراسم رژه نیروهای مسلح گفت:پیام انقلاب ما از روز اول پیام صلح و آشتی و اجرای فرامین الهی، برادری، دوستی و حسن همجواری با همسایگان ما بود و علت اینکه مردم ما یکپارچه در این دفاع مقدس جانبازی و فداکاری کردند این بود که تردید نداشتند که ایران آغازگر جنگ نبوده است.

وی گفت: این دیگران بودند که به سرزمین ما ، کشور ما، استقلال ما و تمامیت ارضی ما هجوم آوردند و ما تنها به عنوان دفاع و ایستادگی در برابر متجاوز از حقوق حیثیت و عزمت و سرزمین وملتمان دفاع کردیم.

روحانی خاطرنشان کرد: این رمز جاودانگی و عظمت این دفاع مقدس در تاریخ 38 ساله و در قرنهای آینده خواهد بود. ملتی که مدافع از حقش بوده است و قصد تجاوز به هیچ کشوری را نداشته است و به همین دلیل بود ملت ما با اتحاد، وحدت، اعتماد، ایمان، امید و ابتکار توانست از همه پیچ و خم های سخت دوران هشت ساله به خوبی عبور کند.

وی اظهار داشت: جنگی که بر ما تحمیل شد یک جنگ عادی و معمولی نبود و بارها جنایات جنگی علیه نیروهای مسلح و مردم ما رخ داد.در همان روزهای اولیه جنگ ، عراق شهرهای مسکونی ما و مردم بی گناه و بی دفاع ما را زیر حملات بمباران موشک باران و گلوله باران خود قرار می داد که نمونه روشن آن شهر دزفول بود.

رییس شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: تاریخ دفاع هشت ساله ما تاریخ گذشته نیست، سرمشق و راه آینده ما است. تاریخ دفاع مقدس هشت ساله ما زنده است وبرای همیشه زنده خواهد ماند مصباح هدایت و چراغ راهنمای ماست.جنگ تحمیلی هشت ساله به ما آموخت در شرایط سختی باید روی پای خود بایستیم تحت فرمان رهبری باشیم و متحد باشیم.

روحانی ادامه داد: باید متحد و آماده فداکاری و به پیروزی نهایی امیدوار باشیم به همدیگر و به مسوولان اعتماد داشته باشیم و بدانیم با ابتکار ایثار و فداکاری و ایمان پیروزی نهایی از آن ما است.

رییس جمهوری با بیان این که عین داستان صدام تکرار شد، گفت: باردیگر متجاوزی و فردی که به هیچ یک از قوانین و مقررات بین المللی احترام نمی گذارد در برابر تعهدش مقابل یک امضا و توافق چندجانبه که با تایید سازمان بین المللی و شورای امنیت توافق بین المللی شده است، آن را زیر پا گذاشته است. پیمان شکنی و خارج شدن از عهد و پیمان را او آغاز کرده است.

روحانی با یادآوری این که امروز هم ما آغازگر جنگ نبودیم، اظهارداشت: توطئه های فراوانی در دو سال گذشته رخ داد تا ما را به نحوی تحریک کنند ئو از برجام خارج شویم و همه مسئولیت های سیاسی و حقوقی بر دوش ما بیافتد.

وی افزود: جنگ اقتصادی و روانی را آمریکا علیه ماآغاز کرد و پایان این جنگ خوش تر از پایان جنگ هشت ساله خواهد بود، هم زمان آن بسیار کوتاه تر و هم تجربه ما بسیار بیشتر و هم دشمن از هر زمان دیگر ضعیف تر است.

رییس جمهوری اضافه کرد: آن روز همه شرق و غرب پشت صدام جمع شدند و امروز همه شرق و غرب در کنار ما هستند و اقدام آمریکا را محکوم می کنند، ما با همان تجربه در برابر ترامپ پیروز خواهیم شد .

وی ادامه داد: تاریخ ماه های آینده نیز قضاوت خواهد کرد شکست خورده این جنگ اقتصادی، روانی و سیاسی امریکاخواهد بود وملت ایران پیروز خواهد بود همانطورکه درهمه صحنه ها پیروز میدان بوده است.

رییس جمهوری افزود: آنها می گویند ما از سلاح های دفاعی دست برداریم و برای اینکه به برجام برگردیم موشک های خود را کنار بگذاریم و به تعبیر خودشان در امور منطقه مداخله ای نداشته باشند.

روحانی تاکید کرد: ایران نه سلاح های دفاعی خود راکنار خواهد کذاشت ونه توانمندی دفاعی خود را کم خواهد کرد، روز به روز بر قدرت دفاعی خود خواهیم افزود.

وی همچنین گفت: این که شما از موشک های ما عصبانی هستید، معنایش آن است که تاثیر گذارترین سلاح ما امروز موشک ما است پس با حرف شما، امروز قدر موشک های خود را بیش از گذشته می دانیم.

رییس دولت دوازدهم همچنین اظهارداشت: شما می گویید در منطقه حضور نداشته باشیم، شما از هزاران کیلومتر به منطقه آمده اید چه کنید؟ ما همیشه حافظ خلیج فارس و دریای عمان، اقیانوس هند و باب المندب بودیم.

روحانی گفت: امروز کشتی های ما از این منطقه حفاظت می کند، آمار نیز این را می گوید و کشتی های تجاری از کشورهای مختلف هم این واقعیت را اعتراف می کنند.

وی تصریح کرد: ملت بزرگ ایران در قلب مردم عراق، سوریه، لبنان و یمن جای دارد. شما کجا هستید. شما بمب و موشک و امکانات را به دو کشور دادید تا مردم فقیر یمن را زیر بمباران قرار دهد و میلیون ها نفر را تحت قحطی قرار دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =