کد خبر: 1595
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
بهداشت

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: ما پول بیشتری نمی‌خواهیم و همان اعتباری که در بودجه سالانه آمده کافی است، معتقدیم به جای آنکه اوراق بدهند و یا با تأخیر پرداخت کنند، سازمان تأمین اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه به موقع پرداخت کنند و اعتباری که دولت و مجلس در قانون بودجه تخصیص داده اند کفایت می‌کند و بحث بر زمان آن است.

فی نیوز - سیدحسن قاضی زاده هاشمی در حاشیه جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی افزود: موضوع نقدینگی، موضوعی بسیار جدی است، عقب ماندگی بیمه‌ها در پرداخت بدهی‌هایشان به دانشگاه‌ها و همچنین دانشگاه به صنعت دارو خیلی مهم است.

وی ادامه داد: گزارش‌های بسیار خوبی از سازمان غذا و دارو و همچنین موفقیت‌های دانشمندان کشورمان در بخش داور و تجهیزات پزشکی ارائه شد و به طور عمده به­ دنبال چالش‌های بودیم که با آن‌ها مواجه هستیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: محدودیت‌هایی که آمریکا برای کشورهای ثالث در تأمین مواد اولیه و همچنین تجهیزات پزشکی ­ایجاد کرده، هزینه‌های ما را افزایش داده است و آسیب‌های که ممکن است به بعضی از بیماران وارد شود و پرونده‌های حقوقی که لازم است در این باره تشکیل و به مجامع بین المللی ارائه شود در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی افزود: همچنین موضوع دیگر، قیمت دارو و تجهیزات پزشکی بود که درباره آن بحث و تبادل نظر و مقرر شد سازمان برنامه و بودجه در نخستین فرصت راهکارهایی را برای قیمت گذاری و تامین نقدینگی بیاندیشد.

وزیر بهداشت افزود: بنده معتقدم موضوع دارو و تجهیزات پزشکی مثل هواست، زیرا انسان نمی‌تواند بدون نفس کشیدن زنده بماند،ضرورت دارد بانک مرکزی و همچنین سازمان برنامه بودجه، دولت و دستگاه‌های مذکور در این حوزه توجه ویژه داشته باشند.

قاضی زاده هاشمی افزود: همه در تلاش هستیم تا از این بابت آسیبی به مردم و بیماران وارد نشود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =