کد خبر: 1631
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
صنعت

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تشکیل اتاق فکر و جوان گرایی در انتصاب ها از اولویت های تصدی مسئولیت در این وزارتخانه است.

فی نیوز - رضا رحمانی، در بیست و دومین سالروز ملی صادرات، افزود: در دوره جدید، انتصاب ها بر محور جوان گرایی خواهد بود؛ یعنی میانگین سنی حتماً پایین خواهد آمد.

وی ادامه داد: یک اقدام در کنار این مساله، تشکیل اتاق فکر در زمینه های صنعت، معدن، صادرات، آینده پژوهی و ... است که در خلال آن تلاش می کنیم تصمیمات، بعد از عبور از این اتاق های فکر اتخاذ شود.

رحمانی افزود: در دوره جدید چند نکته را هم به صورت ویژه باید پیگیری کنیم که از تامین مایحتاج مردم تا توجه به زنجیره تولید و صادرات را در برمی گیرد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: من اعتقاد جدی دارم که صادرات پیشران اقتصاد کشور است؛ در شرایط جدید با نوسانات ارزی همه دوستان از مشکلات صحبت می کنند اما این شرایط فرصت هایی هم به وجود آورد؛ در این زمینه امسال در نظر گرفتیم 10 میلیارد دلار از واردات سالهای قبل تبدیل به تولید داخل شود.

سرپرست وزارت صنعت اضافه کرد: در زمانی که نوسان ارز رخ می دهد به شرط آنکه ثبات در تصمیم گیری ها داشته باشیم، یک فرصت طلایی برای صادرات است؛ البته در کالاهای یارانه ای باید محدودیت هایی وجود داشته باشد اما برای سایر کالاها فرصت طلایی بود که صادرات گسترش پیدا کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =