کد خبر: 1674
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۶
سپاه

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حمله به سفارت امریکا در جریان راهپیمایی را حرکتی برنامه ریزی شده بیان کرد و گفت: در جریان راهپیمایی قرار بود تعدادی از دانشجویان وقتی جمعیت به مقابل سفارت رسید با برنامه ریزی قبلی بعد از شعارهای مردمی در فضایی عادی از دل جمعیت به سفارت حمله کنند.

فی نیوز - سردار سرلشکرپاسدار محمدعلی جعفری در مراسم گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان در جمع شرکت کنندگان در راهپیمایی در مقابل لانه جاسوسی افزود: دولت لیبرال موقت با برقراری ارتباطات پشت صحنه با امریکا درصدد به انحراف کشاندن انقلاب بود و این اقدام برای دانشجویان خط امام (ره) قابل تحمل نبود.

وی گفت: این حرکت خطرناک با هوشیاری مردم و دانشجویان به درستی تشخیص داده شد و لذا دانشجویان در چند دانشگاه محدود با رعایت طبقه بندی بالا مقرر کردند تظاهراتی ضد آمریکایی سازماندهی شود.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: بعد از حمله دانشجویان به سفارت تمام دیپلمات‌ها دستگیر شدند و این حرکت با حمایت قاطع حضرت امام خمینی (ره) مواجه شد.

سرلشکر جعفری  وقایع ۱۳ آبان را بیانگر چالش عمیق و مستمر ملت ایران با امریکای جهانخوار توصیف کرد و افزود: ۱۳ آبان سال ۴۳ با هدف خاموش کردن ندای حق طلبی حضرت امام خمینی (ره)، شاه ملعون با دستور مستشاران و دیپلمات‌های امریکایی مستقر در همین سفارت، امام را به ترکیه تبعید کرد و این رژیم ستمشاهی ۱۵ سال بعد در چنین روزی در ۱۳ آبان سال ۵۸، جهان شاهد خفت و خواری امریکایی‌ها بود.

وی گفت: رژیم شاه وقتی نتوانست اتحاد دانش آموزان و دانشجویان را در جریان انقلاب اسلامی ببیند، دستور شلیک به دانش آموزان را صادر کرد و تعداد زیادی از دانش آموزان را به خاک و خون کشید.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ۱۳ آبان را نماد مبارزه ملت ایران با استکبار جهانی دانست و افزود: ۱۳ آبان روزی است که هیمنه پوشالی امریکا در ایران شکسته شد و با اشغال لانه جاسوسی و بیرون راندن بقایای امریکایی‌های زورگو و حیله گر کشورمان از لوث وجود آن‌ها پاکسازی شد.

سردار سرلشکر جعفری گفت:​ مردم بدنبال تأیید حضرت امام با حضور در همین محل از حرکت دانشجویان پشتیبانی کردند و این به انقلاب دوم ملت بزرگ ایران تبدیل شد؛ طوریکه حضرت امام درجایی فرمودند«این پیروزی از پیروزی اول بزرگ‌تر بود»، زیرا اگر آمریکایی‌ها در این لانه جاسوسی باقی می‌ماندند بدون تردید انقلاب ما عمر ۴۰ ساله نمی‌کرد و در همان دهه اول انقلاب کار انقلاب تمام بود.

وی افزود: زیرا آمریکایی‌ها در داخل کشور امکاناتی داشتند که به صورت مستقیم با برخی از مسئولان و دست اندرکاران گرفته بودند و بعضی از مسئولان هم از سر سادگی و بعضاً هم بخاطر انحراف در تفکر و اعتقاد با آن‌ها همکاری می‌کردند، زیرا فکر می‌کردند رابطه با امریکا به جایی می‌رسد و می‌توانند در جایگاه قدرت بمانند و در مجموع این حرکت بسیار خطرناک با اشغال لانه جاسوسی و دستگیری دیپلمات‌ها و جاسوس‌های آمریکایی در ایران خاتمه یافت.

سردار سرلشکر جعفری گفت: از آن روز که ما دیگر در ایران اسلامی دیپلمات و جاسوس امریکایی و یا لانه‌ای که بتواند برنامه ریزی و توطئه گری علیه انقلاب انجام دهد نداشتیم و شاهد پیشرفت‌های مختلف در کشور بودیم هرچند که امریکایی‌ها، اقدامات و برنامه ریزی‌های گسترده در خارج از کشور در دست اقدام و اجرا داشتند و همچنان هم این اقدامات را عملیاتی می‌کنند، اما تفاوت بسیار زیادی در مقایسه با زمانی که آن‌ها تحت عنوان سفارت و فعالیت دیپلماتیک در داخل کشور فعالیت می‌کردند با حال که در خارج از کشور مشغول توطئه هستند وجود دارد.

وی افزود:​ چرا ۱۳ آبان اهمیت دارد و به قول حضرت امام از پیروزی مان در ۲۲ بهمن مهم‌تر است، چون ۱۳ آبان روز فروریختن هیمنه سلطه امریکایی و استکبار جهانی در ایران است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: اگر در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ بساط لانه جاسوسی آمریکایی‌ها جمع نمی‌شد قطعاً انقلاب ما به ۴۰ سالگی خود نمی‌رسید و آمریکا این شیطان بزرگ می‌توانست با هدایت مستقیم عناصر داخلی و حمایت مستقیم از لیبرال‌ها و تکنوکرات‌های غرب گرا در همان دهه اول انقلاب اسلامی را با شکست مواجه کنند.

سردار سرلشکر جعفری گفت: این قابل تعامل و قابل توجه برای کسانی است که امروز بدنبال مذاکره و ارتباط با آمریکا هستند.امروز پس از گذشت ۴۰ سال از آغاز این حرکت استکباری، به قول مقام معظم رهبری ما شاهدیم که افول آمریکا به واقعیت مورد اجماع صاحب نظران معتبر جهان تبدیل شده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: بدون تردید اگر ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ این حرکت (ضد استکباری) انجام نمی‌شد امروز چنین اتفاقی در جهان در رابطه با استکبار ستیزی و مبارزات آزادی خواهان جهان علیه آمریکا و نظام سلطه انجام نمی‌شد.

سردار سرلشکر جعفری افزود: برخی از مسئولان به ظاهر انقلابی ما از تسخیر لانه جاسوسی به وحشت افتاده بودند و با ادامه این حرکت مخالف بودند و توصیه می‌کردند که گروگان‌ها آزاد شوند و آمریکایی‌ها به لانه جاسوسی خودشان برگردند و برخی از آن‌ها نیز اظهار نمی‌کردند و این اعتقاد خودشان را در دل خود پنهان نگه می‌داشتند هر چند که بعدها در مواضع و اعتقادشان این مواضع ظهور و بروز داده شد.

وی گفت: تنها اندکی محدود از مسئولان انقلابی ما از جمله در راس آن‌ها مقام معظم رهبری بودند که با این حرکت انقلابی به شدت موافق بودند و با حضور خود در روزهای اول اشغال لانه جاسوسی در لانه جاسوسی از این حرکت انقلابی حمایت و پشتیبانی کردند از همانجا بود که این ارتباط عاشقانه و دلدادگی نیروی جوان ما با رهبر انقلاب شکل گرفت و البته بعدها در جبهه‌های جنگ و به دنبال حضور ایشان در صحنه‌های دفاعی و جبهه‌ها این ارتباط عمیق‌تر شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: دانشجویان و نیروهای جوان ما که این همه انقلاب و نظام و بخصوص مقام معظم رهبری به آن‌ها دل بسته اند و آینده انقلاب را منوط به حرکت انقلابی آن‌ها می‌دانند، شبیه چنین حرکت‌هایی البته نه برای اشغال (بدون تردید حرف من این نیست)، اما در این سطح از اقدامات باید برای اثبات کارآمدی نظام و خدمات بیشتر به جامعه و حل مشکلات اقتصادی و در ابعاد مختلف فرهنگی و ... انجام بگیرد که این از امیدهایی است که به آن دل بسته شده است.

سردار سرلشکر جعفری بابیان اینکه  ابزارهای تحریمی امریکا علیه ایران اسقاط شده که نشان دهنده افول قدرت پوشالی سردمداران آمریکاست.افزود:تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی، گویای شکست‌های پی در پی آمریکا در ایران و منطقه است، به یاری خدا و ایستادگی­ و مقاومت مردم مومن و انقلابی ایران اسلامی، این آخرین حربه دشمن یعنی جنگ اقتصادی به شکست خواهد انجامید.

وی گفت: باور این نکته قدری سخت است به خصوص با این فضای منفی که در داخل و خارج به آن دمیده می‌شود و کم و بیش همه ما تحت تاثیر جنگ رسانه‌ای دشمن، فضای مجازی و عملیات روانی گسترده آن‌ها هستیم که در چنین فضایی باور اسقاط شدن ابزارهای تحریم از سوی آمریکا برای همه سخت است، اما اگر به اظهارات مسئولان، محققان و کارشناسان غربی و آمریکایی با دقت و تامل گوش دهیم برای ما هم باور آن آسان خواهد بود.

وی، شکست بزرگ دوم آمریکا را شکست در جنگ ۸ ساله بین عراق و ایران دانست و گفت: در این جنگی که به ظاهر میان ایران و عراق ایجاد کرده بودند و در واقع در پشت آن تمام ابرقدرت‌های شرق و غرب در برابر ایران اسلامی بودند، شکست مفتضحانه‌ای خوردند و از این حمایت به جایی نرسیدند.

فرمانده سپاه پاسداران، شکست بعدی آن‌ها را در اجرای برنامه‌هایی که به قول خودشان در خاورمیانه جدید تصمیم به اجرا داشتند دانست و افزود: از جمله برنامه‌های آمریکا در نظام استکبار، توسعه اسرائیل غاصب از رود نیل تا فرات بود که بلافاصله بعد از فتح خرمشهر، صدام بعنوان دست نشانده آمریکا این حرکت را که با اسرائیل هماهنگ شده بود تا به جنوب لبنان هم حمله کند و صدام به بهانه کمک به مردم مسلمان لبنان از ایران عقب نشینی کند و افتضاح ببار نیاورد که البته دست آن‌ها نیز در این قضیه هم رو شد.

وی گفت: نتیجه این سیاست‌های آن‌ها در خاورمیانه جدید، چه شده است که اسرائیل غاصب از رود نیل تا فرات امروز در سرزمین محدود فلسطین اشغالی از انبوه موشک‌های فلسطینیان و حزب الله لبنان به شدت وحشت دارد و شب‌ها خواب به چشم ندارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =