ستاری

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:فعالیت استارتاپ ها و شرکت‌های دانش بنیان علاوه بر ایجاد نوآوری‌هایی در سطح شرکت‌های بیمه، کاهش قیمت و دسترسی بیشتر مردم به بیمه را به دنبال داشته است.

فی نیوز- سورنا ستاری در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری مشترک با بیمه مرکزی ایران افزود: در سال‌های اخیر استارتاپ‌ها بعنوان بازیگران جدید صنعت بیمه توانسته‌اند بسیاری از فعالیت‌های این حوزه را دگرگون و تحت الشعاع قرار دهند.

وی با اشاره به رایزنی ها و مذاکرات ناموفق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با مسئولان بیمه برای رفع مشکلات شرکت های دانش بنیان و فعالان استارتاپی در طول چهارسال گذشته، در عین حال اظهار داشت: صنعت بیمه در حال حاضر به قابلیت های عرصه دانش بنیان به منظور ارائه خدمات ارزان تر و قابل دسترس تر آگاه شده است لذا نگاه جدیدی به حوزه دانش بنیان دارد.

ستاری با تاکید بر این که توسعه اقتصاد دانش‌بنیان نیازمند بسترهای خاص است، به پیشگام شدن صنعت بیمه برای همراهی حوزه دانش بنیان کشور اشاره کرد و گفت: به طور حتم امضای تفاهمنامه امروز بین معاونت علمی و بیمه مرکزی بسترهای لازم برای توسعه بیمه در بخش‌های شرکت‌های دانش‌بنیان میسر خواهد شد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری یکی از مشکلات فعلی حوزه دانش بنیان را عدم برخوداری از دارایی های فیزیکی و تضامین مورد نیاز بانک ها دانست و گفت: به طور حتم توسعه خدمات بیمه ای به منظور پشتیبانی از حوزه دانش بنیان کشور بسیار ضروری است.

وی در بخش دیگری اظهارکرد: امروزه خدمات «فین‌تک» یا همان بهبود خدمات و محصولات در زمینه امور مالی به کمک فناوری در کشور بهبود یافته به طوری که هم اکنون تراکنش مالی این شرکت‌ها به حدود ۱۳۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

ستاری یکی از دلائل اصلی رشد فین تک را ورود بازیگران جدید همچون بورس و بانک و سرمایه گذاری این بخش ها در حوزه دانش بنیان دانست و گفت: بسیاری از بخش ها امروزه پی برده اند که خدمات ارائه شده از سوی این نوع شرکت‌ها ارزانتر و قابل دسترسی‌تر خواهد بود.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری اضافه کرد: با امضای این تفاهم‌نامه علاوه بر ارائه سرویس‌های جدید بیمه‌ای، استارتاپ‌های جدیدی به حوزه بیمه وارد خواهند شد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =