ارتش

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اهمیت پدافند غیر عامل و لزوم انجام اقداماتی برای مقابله و پیشگیری از تهدیدات بیان کرد: یکی از موضوعاتی که در خصوص پدافند غیر عامل باید رعایت شود، پیش‌بینی محل احداث کارخانه‌ها و مراکز صنعتی و اقتصادی است به گونه‌ای که در برابر خطرات و تهدیدات کمترین آسیب‌پذیری را داشته باشند.

فی نیوز - امیر سرلشکرعطاءالله صالحی ، در همایش ملی پدافند غیر عامل افزود: پدافند غیرعامل و شاخص‌های آن هنوز در سطح جامعه ما پیاده نشده است و اگر این مهم بوسیله همایش‌های این‌چنینی در سطح جامعه به عنوان یک فرهنگ و موضوع مهم جاری و ساری شود، تاثیر بسزایی در توان بازدارندگی کشورمان خواهد داشت.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: امروز سازمان‌های غیر نظامی ما باید از اهمیت پدافند غیرعامل آگاهی داشته باشند و ملاحظات امنیتی آن را در سطح کشور در نظر بگیرند.

سرلشکر صالحی تاکید کرد: پدافند غیر عامل باید به یک جریان نظام‌مند در جامعه تبدیل شود و این مهم با اهتمام مسئولان ذی‌ربط میسر می‌شود وهمان‌گونه که فرهنگ ایمنی، رانندگی و بهداشت در سطح جامعه جاری و ساری شده است، می‌توان با اراده مستحکم در حوزه پدافند غیر عامل نیز فرهنگ‌سازی کرد.

وی ادامه داد: پدافند غیر عامل در کشورهای مختلف در طول تاریخ، متناسب با آداب و رسوم مردم هر کشور وجود داشته است؛ مثلا کشور روسیه در جنگ جهانی دوم، دشمن را به داخل خاک خود کشید و از عمق استراتژیک خود برای مقابله با دشمن استفاده کرد و ژاپن پدافند خود را در غیرت ملی و کشته شدن تا آخرین نفر تعریف کرده است.

امیر صالحی در خصوص مدل معاصر پدافند غیر عامل به جنگ ۳۳ روزه حزب‌الله لبنان با رژیم صهیونیستی اشاره و عنوان کرد: در این جنگ حزب‌الله لبنان با بهره‌گیری از پدافند غیر عامل و با چاشنی دفاع عامل توانست دشمن را ظرف ۳۳ روز مستاصل کند و اجازه ندهد که صهیونیست‌ها به اهداف شوم خود دست یابند، که این موضوع در جنگ ۲۲ روزه هم مشاهده شد.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: رژیم صهیونیستی، چون از عمق استراتراتژیک برخوردار نیست، در حوزه پدافند غیر عامل از سیاست احداث و بهره‌گیری از پناهگاه‌های گسترده استفاده می‌کند، اما همان‌طوری که خودشان می‌دانند و همچنین در روایاتشان آمده است در جنگی که ۱۱ روز بیشتر طول نخواهد کشید، همان پناهگاه‌ها برایشان تبدیل به گورهای دسته جمعی خواهد شد.

سرلشکر صالحی تصریح کرد: پدافند غیر عامل به ما می‌گوید که باید برای شرایط پرخطر تهاجم دشمنان فکر کنیم و برنامه داشته باشیم، تا کم‌ترین تلفات و خسارات را متحمل شویم. ما باید زیرساخت‌های کشور را ایمن سازیم و برای شرایط بحرانی آماده کنیم.

وی با تاکید بر اهمیت پدافند غیر عامل و لزوم انجام اقداماتی برای مقابله و پیشگیری از تهدیدات بیان کرد: یکی از موضوعاتی که در خصوص پدافند غیر عامل باید رعایت شود، پیش‌بینی محل احداث کارخانه‌ها و مراکز صنعتی و اقتصادی است به گونه‌ای که در برابر خطرات و تهدیدات کمترین آسیب‌پذیری را داشته باشند.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص دیگر عوامل بازدارنده در مقابل تهدیدات دشمن گفت: راهپیمایی‌های اربعین و ۱۳ آبان از جمله مواردی است که در مقابل دشمن، بازدارندگی ایجاد می‌کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =