کد خبر: 1801
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸
لبنی

دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی از کاهش قیمت لبنیات از امروز خبر داد وگفت: اگر واحدی این قیمت‌ها را رعایت نکند با هماهنگی تعزیرات حکومتی جرایم سنگین در انتظار آنها خواهد بود.

فی نیوز - رضا باکری افزود: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار که قیمت شیر خام را دو هزار تومان با توافق دامداران تعیین کرد، قیمت انواع لبنیات در مقایسه با قیمت پیشنهادی انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی 8 تا 9 درصد کاهش یافت.

وی افزود: بر این اساس بطری یک لیتری شیر کم چرب یک و نیم درصد، به قیمت ۴۱۰۰ تومان نیم چرب ۲ درصد ۴۲۰۰ تومان پرچرب ۳% ۴۴۵۰ تومان و شیر کامل سه و نیم درصد به قیمت ۴ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می شود.

وی گفت: شیر نایلونی ۹۰۰ گرمی یک و نیم درصد با قیمت ۲۶۰۰ تومان ماست دبه ای دو و نیم کیلویی کم چرب ۱۰۹۰۰ تومان و ماست پرچرب ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان و پنیر ۴۰۰ گرمی ۶۹۰۰ تومان عرضه می شود.

وی درباره سایر محصولات لبنی که با قیمت‌های گذشته در بازار موجود است، گفت: این محصولات به تدریج در مدت یک هفته از بازار حذف می شود.

باکری گفت: با هماهنگی که با شرکتهای لبنی صورت گرفته همگی موافقت خود را با مصوبه ستاد تنظیم بازار اعلام کردند و اگر واحدی این قیمت‌ها را رعایت نکند با هماهنگی تعزیرات حکومتی جرایم سنگین در انتظار آنها خواهد بود.

وی گفت: انتظار داریم دامداران نیز قیمت مصوب ۲۰۰۰ تومان برای شیر خام را رعایت کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =