کد خبر: 1808
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
جهرمی

وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات گفت: در هوشمند سازی باید اطلاعات ، تحلیل و تصمیم گیری کنیم و باید ملاک عمل در هوشمند سازی مشخص شود .

فی نیوز - محمدجواد آذری جهرمی در دومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند افزود: باید ببینیم ملاک هوشمندسازی در تهران چیست. امروز در حوزه آلودگی هوا ما می‌توانیم اطلاعات را دریافت و مشخص کنیم که میزان آلاینده‌ها در چه حوزه‌ای بیشتر است. ما امروز اطلاعات را داریم، اما نمی‌توانیم به خوبی تصمیم‌گیری کنیم.

وی با بیان اینکه  با پیشرفت سرویس‌های اشتراکی حمل و نقل بخشی از مشکلات تردد برطرف خواهد شد ف ادامه داد: موارد و نمادهایی از تهران هوشمند را می‌بینیم و حرکت‌های خوبی در حوزه هوشمندسازی انجام شده است.

وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات اظهارداشت: باید ارزیابی از شرایط داشته باشیم و در هوشمندسازی باید اطلاعات را دریافت، تحلیل و تصمیم گیری کنیم.

وی با بیان اینکه فناوری اطلاعات بخشی از مشکلات را برطرف می‌کند، افزود: سرویس‌های اشتراکی حمل و نقل باید پیشرفت کند و می‌تواند بخشی از مشکلات تردد را برطرف کند.

جهرمی گفت: اطلاعات مختلف در شهرداری تهران دریافت و تحلیل می‌شود، اما تصمیم‌گیری خوبی نمی‌شود؛ به عنوان مثال دوربین‌های خدمات شهری تصاویر را ضبط می‌کنند و تحلیل صورت می‌گیرد، اما به خوبی در این زمینه تصمیم گیری نمی‌شود.

وی افزود: برای «تهران هوشمند» قدم‌هایی برداشته شده، اما به خوبی کار نشده است. امروز می‌توانیم در حوزه محیط زیست از سامانه‌های مختلف استفاده کنیم تا بدانیم که شرایط فضای سبز ما چگونه و مشکلات ما در کدام حوزه است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =