کد خبر: 1816
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
قوا

رئیس جمهوری گفت: اولین اولویت ما در بودجه سال آینده ایجاد اشتغال و تأمین کالاهای اساسی است.

فی نیوز - حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی پس از اتمام جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی که صبح امروز با حضور سران قوا برگزار شد، افزود:مقام معظم رهبری رهنمون دادند و ما بر مبنای رهنمود جدید  ایشان  جلسه ای داشتیم که این سیاست ها را چگونه اجرایی و عملیاتی کنیم، البته جلساتی هم ظرف این هفته خواهیم داشت و تا هفته آینده نکاتی که مورد نظر مقام معظم رهبری است نهایی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: ممکن است بر این مبنا، در صورت نیاز در مواردی از بودجه سال آینده اصلاحاتی صورت بگیرد و ان شاء الله لایحه بودجه به زودی تقدیم مجلس خواهد شد.

رئیس جمهوری خطاب به ملت ایران گفت: بعد از 13 آبان که امریکایی ها بسیار در انتظار این بودند که شاهد یک به هم ریختگی در زمینه اقتصاد کشور باشند، مردم بزرگوار و همه فعالان اقتصادی به گونه ای عمل کردند که خوشبختانه همه چیز برعکس شد.

روحانی افزود: امریکایی ها می خواستند بعد از 13 آبان تورم، مشکلات اقتصادی، مسائل بازار، وضعیت ارز و همه چیز را به نحو دیگری ببینند که خوشبختانه هم بانک مرکزی، هم بخش های اقتصادی و هم مردم به گونه ای عمل کردند که کاملاً برای داخل کشور و دنیا محسوس است که آرامش مردم بعد از 13 آبان مقداری بیشتر شده و همه تلاش ها بر این است که این آرامش را ادامه بدهیم و بتوانیم مشکلاتی را که روی دوش مردم است، بکاهیم.

وی با تقدیر از صادرکنندگان به دلیل پیشرفتی که در صادرات 8 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته ایم، افزود: افزایش صادرات امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 13 درصد بوده است.

رئیس جمهور با اشاره به چارچوب تعیین شده برای بازگشت ارز حاصل از صادرات غیرنفتی به داخل بازار و کشور گفت: راه حل مطمئنی برای درآمدهای ارزی پیش بینی شده است و این راه مطمئن را ادامه می دهیم.

روحانی با بیان اینکه بخشی از جلسه امروز در مذاکره با وزیر نفت و شرایط فروش نفت گذشت، افزود: بحمدالله شرایط مناسب و خوبی داریم.

رئیس جمهور گفت: هدف امریکایی ها این بود که جلوی صادرات نفت ما را بگیرند ولی می خواهم به مردم بگویم صادرات نفت ما بعد از 13 آبان به مراتب از قبل از این تاریخ بهتر شده است.

روحانی افزود:گزارش امروز وزارت نفت هم امیدوارکننده بود و مواردی هم که این وزارتخانه نیاز به تسهیلات دارد مورد توافق سران سه قوه قرار گرفت.

رئیس جمهور تلاش امریکایی ها برای کاهش صادرات نفت ایران را ناموفق ارزیابی کرد و گفت: امریکایی ها خیلی تلاش کردند که کاری کنند تولید نفت کشورهای عضو اوپک کاهش پیدا کند که به هدف خود نرسیدند و امریکایی ها در اجلاس اخیر اوپک ناموفق بودند و جمهوری اسلامی ایران خوشبختانه موفقیت های خوبی به دست آورد.

روحانی گفت: روند فروش نفت ما به همان صورت قبل از اجلاس ادامه خواهد یافت و ادامه می دهیم.

وی با مفید ارزیابی کردن سفرهای استانی اخیر خود، گفت:​ ما شاهد افتتاح طرحهای زیاد و به ثمر رسیدن بسیاری از طرح ها هستیم و  در جلسه سران قوا هم درباره طرح های ناتمام تصمیم های خوبی گرفتیم که به مردم واگذار شود.

رییس جمهوری تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد تا روند ایجاد اشتغال را برای سال آینده بتوانیم حفظ کنیم و مردم ما در تأمین کالاهای اساسی دچار مضیقه نباشند.

روحانی  با تأکید بر اینکه مردم ما باید از لحاظ تأمین کالاهای اساسی و مواد ضروری در بازار اطمینان داشته باشند، گفت: اولین اولویت ما در بودجه سال آینده هم اشتغال و تأمین کالاهای اساسی است.

روحانی ابراز امیدواری کرد ارز در بازار ثبات داشته باشد و بتوان حقوق کارکنان را افزایش داد.

وی در زمینه مسائل منطقه ای هم افزود: خوشبختانه حرکت ها به سود مردم منطقه است و شرایط یمن به گونه ای است که کسانی که می خواستند یمن را در اشغال خود داشته باشند، امروز احساس می کنند راهی جز صلح با مردم یمن ندارند.

رئیس جمهور گفت: ما همواره از مذاکرات یمنی - یمنی پشتیبانی می کردیم و الان هم پشتیبانی می کنیم و امروز علامت ها برای رسیدن به آرامش در یمن بیش از گذشته است.

آقای روحانی افزود: در سوریه هم شرایط به سمت صلح و آرامش بیشتر است و این به معنای موفقیت جمهوری اسلامی ایران در مسائل منطقه ای است و انشاءالله امیدواریم با توفیقاتی که مردم در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب خواهند داشت شاهد توفیقات بزرگتر باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =