کد خبر: 1851
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۶
نفت

شرکت ملی نفت ایران درباره خبر خبرگزاری رویترز و ادعای دادستانی شیلی درباره نقش ایران در آلودگی نفتی در این کشور ضمن تکذیب این خبر توضیحاتی ارائه داد.

فی نیوز -  از شرکت ملی نفت ایران، این شرکت در پی انتشار خبر خبرگزاری رویترز در خصوص «ادعای دادستانی شیلی درباره علت آلودگی نفتی در این کشور و ارتباط آن با نفت صادراتی ایران» ضمن تکذیب این موضوع، اعلام کرد: نفت ایران به مقصد مشتریان مختلف آسیایی، اروپایی و آمریکای جنوبی صادر می‌شود و سابقه این صادرات برای همه کشورها مشخص و قابل استناد است.

این جوابیه باتاکید براینکه صدور گواهی نامه های لازم برای صادرات زیر نظر بازرسان سازمان‌های استاندارد جهانی و بانظارت بر فرایند آزمایش، بارگیری و صادرات انجام می شود می افزاید: پایانههای صادراتی ایران دارای به‌ روزترین آزمایشگاه‌ها و دستگاه‌های بررسی و اندازه‌ گیری کیفیت و میزان نفت هستند و نفت صادراتی همواره در ساعت‌های مختلف روز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در این اطلاعیه آمده است: فرایند بارگیری نفت به‌ صورت کامل از سوی دو طرف ( فروشنده و خریدار) رصد می‌شود و کارشناسان طرفین در کنار کارشناس نفت‌کش استیجاری همه موارد را به‌ دقت مورد بررسی قرار می‌دهند تا میزان و کیفیت نفت بر اساس مذاکرات و توافق انجام‌ شده صورت گیرد و در صورت مغایرت، عملیات بارگیری انجام نمی‌شود.

دربخش دیگری از این اطلاعیه با اعلام اینکه ایران سالانه حدود یک میلیارد بشکه نفت به کشورهای مختلف صادر می کند و تا کنون موردی مشابه آنچه که در شیلی ادعا شده از سوی هیچ کشوری مطرح نشده است آمده خبرگزاری رویترز از زمان مطرح شدن موضوع تحریم نفتی ایران، گزارش‌هایی را به‌ منظور ایجاد تنش در بازار نفت دنیا علیه ایران منتشر کرده است.

شرکت پالایشگر ایناپ شیلی نیز در بیانیهای ادعای دادستانی این کشور را رد کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =