کد خبر: 1934
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴
عاملی

دبیر جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: در دوران مسئولیت مخبر دزفولی، پایه بسیاری از خدمات بزرگ گذاشته شد و باید تاکید کنم دبیرخانه را آباد تحویل گرفتم.

فی نیوز- از شورای عالی انقلاب فرهنگی، چهل و سومین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی به ریاست حجت الاسلام سید سعیدرضا عاملی دبیر جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

این جلسه در محل شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد و محمدرضا مخبردزفولی دبیر پیشین شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، منصور غلامی و محمد بطحایی وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش در کنار سایر اعضای این شورا، حضور داشتند.

حجت الاسلام عاملی در سخنانی با تقدیر از خدمات 13 ساله محمدرضا مخبردزفولی دبیر سابق شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: در دوران مسئولیت مخبردزفولی، پایه بسیاری از خدمات بزرگ گذاشته شد و باید تاکید کنم دبیرخانه را آباد تحویل گرفتم و امیدواریم با توفیق الهی و همکاری مجموعه شورای عالی انقلاب فرهنگی بتوانیم این مسیر را به جلو ببریم.

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران، شفافیت اطلاعاتی را دارای اهمیت دانست و افزود: با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی در مورد دسترسی آزاد به اطلاعات که مرتبط با اطلاعات عمومی است، شایسته است سامانه ای برای شفافیت تراکنش های مالی و اداری مرتبط با منابع مالی خدمات قرآنی راه اندازی شود.

به گفته دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، شفافیت اطلاعات مالی برای فعالیت های قرآنی که خدمت بزرگ و با شرافتی محسوب می شود، اعتماد آفرین، بازدارنده داده های دستکاری شده و غلط خبری است. براین اساس مقرر شده ماده هشت سند اصلاحی توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی، اصلاح شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، ادامه داد: شورای عالی انقلاب فرهنگی طبق فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) 'قرارگاه سیاستگذاری، برنامه ریزی راهبردی، نظارت و ارزیابی و کمک به اجرائی شدن مصوبات در دو حوزه گسترده و مهم 'علم و فناوری' و 'فرهنگ و جامعه' است.

عاملی تاکید کرد: این مسئولیت سنگینی که مقام معظم رهبری بر عهده ما گذاشته اند نیاز به نوعی آرامش و دوری از فعالیت اجرایی دارد؛ بنابراین، شایسته است دبیرخانه و ستادهای مربوطه بر وظایف اصلی خود متمرکز شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =