کد خبر: 1943
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸
مسکن

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه خریداران واقعی خانه قدرت خرید ندارند گفت: بدلیل رکود حاکم بر بازار مسکن، این بازار قدرت افزایش قیمت را تا پایان سال ۹۸ ندارد.

فی نیوز- حسام عقبایی افزود: اجرای لایحه اصلاح سیاست پولی و بانکی جلوی سوداگری بانک‌ها را در بازار مسکن می‌گیرد.

وی ادامه داد: اجرای لایجه اصلاح سیاست پولی و بانکی جلوی سوداگری‌های اصلی را که ۴۰ درصد آن مربوط به بازار مسکن است، می‌گیرد.

وی در رابطه با سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی دربخش مسکن گفت: وزیر راه و شهرسازی مخالف افزایش تسهیلات مسکن است و تزریق نقدینگی را از عوامل تورم زا بازار مسکن می‌داند که من با این موضوع مخالف هستم، زیرا در شرایطی که مردم قدرت خرید ندارند حجم نقدینگی در جهت بالابردن قدرت خرید مسکن است.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به صحبت‌های وزیر راه و شهرسازی که قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکن جدید و ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر به بازار مسکن اضافه شود، گفت: سالانه حدود یک میلیون نفر ازدواج می‌کنند واین درحالیست که در طی ۵ سال گذشته واحدی ساخته نشد، این میزان دردی را از مردم دوا نمی‌کند.

وی ادامه داد: دولت باید طرح‌هایی را در غالب مسکن استیجاری و طرح ویژه مسکن تا قبل از خرداد ارایه و اجرایی کند تا فشار بر مستاجران وارد نشود.

وی بیان کرد: وقتی قیمت مسکن ۹۲ درصد افزایش می‌یابد به تبع ان نیز موجران قیمت اجاره را افزایش می‌دهند این درحالیست که دستمزدها ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

عقبایی بیان کرد: با توجه به اینکه زمین نقش ۹۰ درصدی را در قیمت مسکن دارد باید در ارایه تسهیلات بانکی باز نگری صورت گیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =