کد خبر: 1945
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۰
مونسان

رئیس سازمان میراث فرهنگی ،صنایه دستی و گردشگری گفت:: بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان طرح سرمایه گذاری در بخش گردشگری در دست اجراست.

فی نیوز - علی اصغر مونسان در برنامه رادیویی پارک شهر گفت: از اول فروردین امسال تا پایان آبان بیش از ۶ میلیون گردشگر خارجی به ایران سفر کرده اند و بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان طرح سرمایه گذاری در بخش گردشگری در دست اجراست.

وی افزود: در کنار توجه به بخش میراث فرهنگی که هویت تاریخی ما را نشان می‌دهد، دو بخش صنایع دستی و گردشگری نیز به طور جدی مورد توجه است و در سازمان مرکزی و ادارات کل استانی هر سه بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مورد توجه است ضمن آنکه دو بخش صنایع دستی و گردشگری می‌تواند به ایجاد اشتغال کمک کند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با توجه به ضروت افزایش ورود گردشگران خارجی به کشور، تلاش کرده ایم مسیر ورود گردشگر به کشور را باز کنیم و تلاش می‌کنیم با انجام تبلیغات به ویژه در فضای مجازی با طرح ایران هراسی مقابله کنیم. در همین ارتباط هر گردشگری که به ایران می‌آید در بازگشت تبدیل به یک سفیر فرهنگی برای ما می‌شود.

معاون رئیس جمهور گفت: پارسال با ۴ درصد رشد شاهد ورود ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار گردشگر خارجی بودیم، اما امسال از رشد خوبی برخوردار هستیم و خوشحالم که اعلام کنم از فروردین تا پایان آبان امسال از عدد ۶ میلیون گردشگر خارجی عبور کرده ایم.

مونسان افزود: عوامل مختلفی سبب این رشد شده است که یکی از دلایل آن افزایش نرخ دلار و ارزان شدن سفر به ایران است، البته در همین مدت با توجه به اعمال تحریم ها، پروازهای مستقیم خارجی را از دست دادیم و، چون از قبل در این خصوص تمهیدات لازم را اندیشیده بودیم و دولت نیز دستورات لازم را داده بود، با تدبیر و تمهیدات خوب توانستیم با همکاری دستگاه‌های مختلف از جمله ناجا و وزارت امور خارجه به این رشد دست یابیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گفت: اقدامات مختلفی را با همکاری دستگاه‌های گوناگون انجام دادیم، از جمله لغو روادید یک طرفه با برخی از کشورهای هدف، نزدن مهر در گذرنامه، روادید بدون برچسب، توسعه روادید الکترونیک، افزایش نیافتن قیمت نرخ اقامت در هتل ها، همه و همه باعث شد تا شاهد افزایش ورود گردشگران خارجی به کشور باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =