کد خبر: 2447
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
نوبخت

معاون رییس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت از استیفای حقوق فرهنگیان کوتاه نخواهد آمد.

فی نیوز - محمدباقر نوبخت پس از جلسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران افزود: هر ساله پس از اتمام سال مالی، اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات علاقه مندند که بدانند سهم فرهنگیان، آموزش و پرورش و همچنین آموزش، تحقیقات و فناوری از بودجه پرداخت شده ، چقدر است.

وی گفت: در این جلسه درباره میزان پرداخت ها گزارشی ارائه شد؛ هرچند در میزان پرداخت ها کل رقمی را که در بودجه پیش بینی کرده بودیم، اعدادش تحقق پیدا نکرد اما میزان پرداختی به آموزش و پرورش 108 درصد بوده است به این معنا که 8 درصد بیش از آنچه که قانون تعیین کرده بود به جهت ضرورت هایی که وجود داشت به آموزش و پرورش پرداخت شد.

نوبخت افزود: همچنین رقم های پرداختی برای آموزش عالی در حدود 101 درصد و برای آموزش پزشکی نیز در حدود 103 درصد بوده است.

وی گفت: همچنین در این نشست مباحثی مطرح شد که چگونه بتوانیم طرح رتبه بندی معلمان را امسال با هماهنگی و بودجه تخصیص داده شده به انجام برسانیم.

نوبخت افزود: رقمی حدود 934 میلیارد تومان میزان مطالبات فرهنگیان بود و همانطور که قبلاً قول داده بودم که این رقم قبل از هفته معلم پرداخت شود، آن را پرداخت کردیم و اگر بازهم مطالباتی باقی مانده باشد دولت خودش را موظف می داند با اولویت نسبت به تادیه این مطالبات اقدام کند.

وی با اشاره به بعضی از موضوعات مطرح شده در این نشست گفت:​ در این نشست توافق کردیم که گروهی درخصوص مطالبات و تعاریف آن محاسبه و اقدام کنند و دولت از استیفای حقوق فرهنگیان کوتاه نخواهد آمد.

نوبخت افزود:​ همچنین درخصوص بودجه سال آینده مباحثی مطرح شد اینکه اگر ما بتوانیم تعریف اعتبارات هزینه ای برای آموزش و پرورش و همچنین آموزش عالی را از آنچه که در عرف معرفی می شود به اعتبارات سرمایه ای تغییر دهیم زیرا برخی معتقدند که فعالیت این دو نهاد، کار سرمایه ای و سرمایه انسانی است تا بتوانیم آنها را بعنوان اعتبارات تملک دارایی های انسانی و سرمایه ای برای سال 99 بدانیم.

وی در پاسخ به پرسشی درخصوص صندوق فرهنگیان گفت:​ تا آنجایی که من اطلاع دارم وزارت آموزش و پرورش درصدد احیای این صندوق است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =