کد خبر: 2771
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
نوبخت

رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه بودجه دو سالانه، اطمینان بیشتر نسبت به آینده ایجاد خواهد کرد، گفت: این امر جزو ابلاغیه مقام معظم رهبری بود.

فی نیوز - ازخانه ملت، محمدباقر نوبخت درباره جلسه غیرعلنی مجلس درخصوص اصلاح ساختار بودجه ریزی کشور اظهار داشت: برای اصلاح ساختار بودجه چهار محور مشخص شد که عبارتند از درآمدهای پایدار که جایگزین نفت می‌شود؛ بخش هزینه‌هایی که از آن به عنوان هزینه‌های کارآمد یاد می کنیم؛ بخش ثبات‌سازی در اقتصاد برای توسعه و نهایتاً اصلاح نهادی نظام بودجه‌ریزی کشور.

 رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: ۹ بسته برای این امر تعریف شد که هر یک از این بسته‌ها نیز تعدادی برنامه دارد و در جلسه شورای عالی هماهنگی قوا به تصویب رسید و امروز در مجلس ارائه شد.

وی تاکید کرد: همچنین مقرر شد برای چگونگی اجرای این محورها از طریق پروژه‌ها، برنامه‌ها و اقدامات پیشنهادی، توافقی فی‌مابین دولت و مجلس صورت گیرد.

نوبخت درباره ایده تدوین بودجه دو سالانه نیز توضیح داد: برای پایداری بودجه و تصمیمات، مقرر شد افق پیش‌بینی را برای منابع و مصارف به صورت دوساله در نظر بگیریم تا با یک اطمینان بیشتر نسبت به آینده تصمیم‌گیری داشته باشیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: این امر جزو ابلاغیه مقام معظم رهبری بود که بودجه دو ساله شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =