کد خبر: 2828
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
املاک

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران گفت: در تهران مناطق ۲۲، ۱۸، ۵، ۷، ۱۰، ۱۲، ۱ و ۲ پیشتاز کاهش قیمت اجاره هستند، به طور مثال در منطقه ۲ طی این مدت کاهش ۳۰ درصدی اجاره بها را شاهد بوده ایم.

فی نیوز - مصطفی قلی خسروی با اشاره به آغاز موج کاهش بهای اجاره در تهران و سایر نقاط کشور، افزود: در نقاط حاشیه‌ای تهران نیز کاهش قیمت شروع شده و در نقاطی همچون پردیس، پرند، دماوند، کرج و اسلام‌شهر نیز روند کاهش قیمت اجاره در حال شدت گرفتن است.

وی ادامه داد: در سایر نقاط کشور نیز همین روند کاهشی اجاره‌بها شروع شده، در این زمینه تهران به عنوان ویترین کشور هر اتفاقی در آن در حوزه مسکن رخ دهد، چه افزایش و چه کاهش، سایر نقاط کشور نیز از آن تاثیر می‌پذیرد.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران با اشاره به اقدام مشاوران املاک در نصب اطلاعیه‌ای مبنی بر اینکه از منعقد کردن قراردادهای اجاره نا متعارف خودداری می‌کنند، گفت: ما به دلیل اینکه بگوییم صنف مشاوران املاک در این گرانی‌ها نقشی ندارند، دست به این اقدام زده‌ایم و از بستن قراردادهایی که اجاره بهای سنگینی طلب می‌کنند، اجتناب می‌کنیم، شاید بتوان گفت، یکی از دلایل کاهش قیمت‌ها نیز همین عامل است.

وی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت مسکن و اجاره بها در طی چند وقت اخیر به صورت افسارگسیخته‌ای با افزایش روبرو بوده است، افزود: اگر بخواهیم قیمت‌ها را آنالیز هم کنیم، این رشدها به هیچ عنوان معقول و منطقی نیست و باید تعدیل شوند.

قلی خسروی خاطر نشان ساخت: قیمت‌ها در بازار اجاره به صورت نامعقول بالا رفته و این روند باید هرچه سریعتر مورد اصلاح قرار بگیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =