کد خبر: 2885
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶
شمخانی

دبیر شورای عالی امنیت ملی نوشت : "راهبرد فشار حداکثری" با تحریم ظریف در " ایستگاه ناکامی" متوقف شد.

فی نیوز- امیر دریابان علی شمخانی در یادداشتی درباره ابعاد شکست "راهبرد فشار حداکثری" امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران نوشت: ترامپ با خروج از برجام و اتخاذ راهبرد فشار حداکثری علیه ایران تلاش کرد با تحقیر رقبای داخلی خود و جامعه بین المللی به همگان اثبات کند که او فردی متفاوت است و با پیگیری روش‌های ابتکاری می‌تواند بیشترین منافع را با کمترین هزینه به دست آورد.

راهبرد فشار حداکثری با تمرکز بر تضعیف پایههای اصلی قدرت جمهوری اسلامی ایران یعنی رهبری، مردم، سپاه و دستگاه دیپلماسی طراحی شد و ابزار تحریم به عنوان کم هزینهترین اقدام برای ضربه زدن به مبانی اقتدار ایران، مورد بهرهبرداری قرار گرفت.

واکنش سرد و مقابله جویانه مردم و تثبیت روزافزون شرایط اقتصادی کشور، افزایش تحرک موثر منطقهای و بینالمللی و مواضع قاطع و غیر قابل خدشه رهبر معظم انقلاب، ضمن مایوس کردن ترامپ از مسیر آغاز شده، فشارهای داخلی رقبا و جامعه بینالملل را بر وی به صورت بی سابقهای افزایش داد.

تحریم وزیر محترم امور خارجه پس از مخالفت با پیشنهاد ترامپ برای گفتگوی حضوری با وی، نشان داد که قطار "فشار حداکثری" در "ایستگاه ناکامی" متوقف شده و سرنشینان آن چارهای جز تغییر ریل به سمت اجرای تعهدات و احترام به حقوق قانونی جمهوری اسلامی ایران ندارند.

دیپلماسی فعال و موثر جمهوری اسلامی ایران تحریم پذیر نیست و ترامپ و هیچیک از همپیمانانش نمیتوانند مانع انعکاس صدای رسا و حقانیت ایران به جهانیان شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =