کد خبر: 2998
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷
حناچی

شهردار تهران با اشاره به اینکه امروز جایگاه مترو تهران در میان کشورهای دارای مترو در رتبه پانزدهم است، گفت: هم در شاخص طول مسیر و هم در حوزه جابجایی مسافر، مترو تهران در جایگاه پانزدهم جهان قرار دارد.

فی نیوز- پیروز حناچی درمراسم افتتاح دو ایستگاه بسیج و محمدیه و ۸.۵ کیلومتر از نیمه شرقی خط ۷ مترو تهران، افزود: کاهش آلودگی هوا و ساماندهی ترافیک جزو دغدغه‌های مردم و اولویت‌های کاری مدیریت شهری است.

وی ادامه داد: در دهه اخیر رشد جمعیت مناطق ۲۲ گانه تهران، ۲.۵ درصد بود، اما در شهرهای اقماری شاهد رشد ۱۷ درصدی جمعیت هستیم که این بحران درست در خارج از حریم شهر تهران رخ داده است، بنابراین اتصال قطار شهری بین کلانشهرها و اقمار جزو سیاست‌های اصلی است و به دنبال اتصال مترو به پرند، هشتگرد، اسلامشهر و ... هستیم.

شهردار تهران با بیان اینکه در برخی از شهرها این سیاست که در هر ۵۰۰ متر یک ایستگاه مترو باشد، دنبال می‌شود، افزود: این نشان دهنده پوشش گسترده مترو در شهرها است و ما نیز قول دادیم که هر ماه یک ایستگاه افتتاح کنیم و تمرکزمان را برای حل مشکل تامین واگن قرار داده ایم.

حناچی با اشاره به اینکه برای تکمیل خطوط ۶ و ۷ پنجاه هزار میلیارد تومان دیگر باید هزینه شود، ابراز امیدواری کرد: با قول‌های خوبی که امروز رئیس سازمان برنامه و بودجه داد می‌توان نه تنها در توسعه مترو بلکه در حوزه اتوبوسرانی هم اتفاق‌های خوبی ببینیم.

وی با بیان اینکه ما به مردم قول داده بودیم توسعه شبکه حمل و نقل ریلی را در دستور کار قرار دهیم، گفت: تکمیل خط ۶ و ۷ کار بسیار سختی بود چرا که درخط ۷ با تحریم‌ها مواجه شدیم و مشاوران خارجی کار را رها کرده و رفتند و در خط ۶ نیز کاملا در میانه تحریم‌ها بودیم که تلاش شد تجهیزات بدون خرید مستقیم از خارج با کمک کارشناسان داخلی تولید شود.

حناچی با بیان اینکه در توسعه حمل و نقل عمومی در شرایط کاملا مساعدی در همکاری با دولت هستیم، گفت: برغم این که شرایط دولت در پرداخت هزینه‌ها خوب نیست و شرایط سختی دارد، اما همیشه به درخواست‌های ما پاسخ مثبت داده است و امیدواریم بتوانیم با کمک دولت گره از مشکل تامین اتوبوس و واگن را حل کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =