کد خبر: 3149
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
هاشمی

رئیس شورای اسلامی شهر و روستا تهران از سخنگوی شورا خواست با سرعت بیشتری " موضوع حذف "نام شهید از تابلو برخی معابر" را پیگیری کنید.

محسن هاشمی با اشاره به مسایل مطرح شده اخیر در رسانه ها، در مورد حذف نام شهید از تابلو برخی معابر گفت: در یک هفته اخیر کمیته ویژه‌ای به ریاست علی اعطا، که مفتخر به کسوت فرزند شهیدی است، با جدیت مشغول بررسی موضوع بوده و مکاتباتی با دستگاه‌های ذیربط صورت گرفته است.

رئیس شورا از علی اعطا خواست با سرعت بیشتری بررسی موضوع چگونگی حذف نام شهید از تابلو برخی معابر در دستور کار داشته باشد.

محسن هاشمی در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که در پیام اخیر خود به خانواده شهدا در هفته دفاع مقدس تصریح کردند "وظیفه داریم نام‌های نورانی شهیدان را تکریم کنیم و عظمت جایگاه آنان را در یادها ماندگارسازیم، افتخاری است برای کوی‌ها و برزن‌ها که نام شهید و عنوان شهادت بر فراز آن‌ها بدرخشد؛ این موهبت هم اکنون در سراسر کشور وجود دارد و باید ادامه یابد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: جا دارد از توجه و حساسیت ایشان به مسایل فرهنگی در حوزه مدیریت شهری قدردانی کنیم و ان شاء الله به محض آماده شدن گزارش کمیته ویژه نتیجه به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید.

اقای هاشمی در ادامه با اشاره به حضور پر تلاش دیپلماسی ایران در اجلاس سالانه سازمان ملل اظهار داشت: ارائه منطق جمهوری اسلامی مبتنی بر اعتدال در سیاست خارجی که بین ماجراجویی و انفعال قرار دارد، موجب ایجاد تناقض در جبهه مقابل شد و امیدواریم، در داخل کشور نیز شاهد همگرایی و وحدت جریان‌های سیاسی حول منافع ملی و پرهیز از تضعیف نظام به دلیل تفاوت سلیقه باشیم.

وی با قدردانی از حضور پرتلاش هیئت عالی رتبه دیپلماتیک جمهوری اسلامی در اجلاس سالانه سازمان ملل در نیویورک گفت: ملاقات‌های متعدد رئیس جمهور در بالاترین سطح دیپلماسی با سران ۱۲ کشور مهم جهان و منطقه و سخنرانی در نشست سالانه سازمان ملل متحد که با حضور قریب به اتفاق هیئت‌های دیپلماتیک کشورهای مختلف انجام شد در کنار گفتگوهای صریح با رسانه‌های آمریکایی و بین المللی، کارنامه موفقی را برای دیپلماسی ایران در حالی رقم زدند که بیشترین تلاش را در جهت ایجاد ایران هراسی در ماه‌های اخیر از سوی مثلث آمریکایی، عبری، عربی شاهد بودیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران روز ملی آتش نشان را هم تبریک گفت و یاد وخاطره آتش نشانان شهید بویژه ۵۹ شهید آتش نشانی تهران را گرامی داشت.

هاشمی با توجه به آغاز سال تحصیلی، از همه عوامل خدمتگزار در حوزه انجام خدمات به دانش آموزان وفرهنگیان بویژه در بخش حمل ونقل و ترافیک قدردانی کرد و یادآور شد: گره‌های ترافیکی و مشکلات سالجاری نسبت به سال‌های گذشته کاهش یافته است و بخش تقاطعی ایستگاه میدان امام حسین مترو با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی امام جمعه محترم افتتاح شد که البته ۱۲ سال قبل بخش اول ایستگاه به بهره برداری رسیده بود و امیدواریم با سرعت مناسبی که در ماه‌های اخیر شاهد بودیم، ایستگاه‌های مترو به بهره برداری برسد.

وی خاطرنشان کرد: در این ایام، بیشترین تقاضا نسبت به حمل ونقل عمومی وجود دارد که متاسفانه به دلیل کمبود اتوبوس و واگن مترو، شهروندان با ازدحام و فشار مواجه هستند که ضمن عذرخواهی از این مشکلات، امیدواریم با پیگیری مسئولان شهرداری و مساعدت دولت، بزودی شاهد تقویت ناوگان حمل ونقل عمومی باشیم.

عضو کمیسیون نامگذاری در یکصد و شصت و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد تغییر نام کوچه‌ها و خیابان‌های سطح شهر تهران را مطرح کرد که به تصویب رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =