کد خبر: 3157
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
رحمانی

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت و بطور تام وزارت صنعت، معدن و تجارت اراده لازم برای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان را دارد و هیچ مدیر بازنشسته ای در وزارت صنعت یا سازمان های تابعه آن اشتغال به کار ندارد.

رضا رحمانی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال سید ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان درخصوص علت اصرار به استمرار حضور بازنشستگان در وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکت های زیرمجموعه ایمیدرو و ایدرو با وجود صراحت قانون و تذکرات متعدد نهادهای نظارتی افزود:‌ از ابتدای حضور در این وزارتخانه، بر اجرای این قانون حساس بودیم و هشت معاون بازنشسته وزارت صنعت را به یکباره تسویه کردیم.

وی بیان داشت:‌ خداحافظی یکباره با هشت معاون که ارکان وزارتخانه بودند بسیار سخت بود، اما مشکلی پیش نیامد؛ بر این اساس اینکه در یکی از سازمان ها و شرکت های تابعه وزارتخانه یک مدیر بازنشسته حضور داشته باشد، به هیچ وجه مهم نخواهد بود.

رحمانی در پاسخ به پرسش موسوی لارکانی درخصوص مدیر بازنشسته ای که در ایدرو مشغول به کار است، توضیح داد: ‌با توجه به حساسیت شخصی بر اجرای این قانون که ۶۵ سال سن یا ۳۵ سال خدمت را مبنا قرار می دهد، آن فرد نیز هنوز یک سال برای حائز شرایط بازنشستگی شان باقی مانده و حتی اگر برادر اینجانب نیز مشمول باشد، تسویه خواهد شد.

وزیر صنعت تاکید کرد: با اطمینان اعلام می کنیم که در وزارت صنعت، معدن و تجارت، هیچ یک از معاونت ها و سازمان های تابعه آن بازنشسته ای مشغول به کار نیست.

وی ادامه داد:‌ما نمی توانیم بر اساس حدس و گمان، مطالب رسانه ها یا فضای مجازی تصمیم گیری کنیم، بلکه در این موضوع پرونده های افراد، سن و سال، سابقه خدمتی و غیره افراد مشخص است و بر اساس آنها تصمیم گیری خواهد شد.

رحمانی خاطرنشان کرد: شرکت هایی که وزارت صنعت در آنها سهام دارد نیز درخصوص تک تک افراد از طریق دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور استعلام و بر همان مبنا عمل کردیم.

وی یادآور شد: ‌این پرسش پیشتر در کمیسیون های صنایع و اصل ۹۰ مطرح و بررسی شده بود.

در پایان نمایندگان مجلس از پاسخ وزیر صنعت، معدن و تجارت قانع شدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =