کد خبر: 3200
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶
غلامی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تعداد زیادی از دانشگاه‌های ما ورود خوبی به بخش هوافضا داشته اند و امیداریم این توانمندی‌ها در یک نقشه جامع به کار گرفته شود تا شاهد هم افزایی و همچنین کاهش فاصله علمی باشیم.

منصور غلامی در همایش «هفته جهانی فضا» در پژوهشگاه هوافضا افزود: از طریق برقراری این ارتباط، دانشگاه‌ها دانش و فناوری شان را در اختیار نهادها و دستگاه‌های مختلف قرار خواهند داد.

وی گفت: کشور ما در موضوع توانمندی‌های علمی جایگاه خوبی را در جهان پیدا کرده است و این جایگاه در علوم و فناوری‌های جدید وضع بهتری دارد.

غلامی افزود: همزمان با توسعه علوم در جهان، محققان ما نیز ارتباط کشور با مجموعه‌های علمی جهان را برقرار کرده اند.

وی گفت: امروزه، جامعه از ما پرسش می‌کند که توانمندی‌های علمی چگونه برای حل مسائل و مشکلات، توسعه کشور و افزایش آسایش و رفاه در جامعه به کار گرفته می‌شود.

غلامی افزود: دستاوردهای خوبی در بخش‌های مختلف داریم، اما برای کاربست آن‌ها و همچنین استفاده از آن‌ها در جامعه فاصله وجود دارد.

وی گفت: محققان و پژوهشگران کشور در سال‌های گذشته برای کاربست دانش و تبدیل آن به فناوری و تولید ثروت ورود پیدا کرده اند و هم اکنون ۱۹۷ مرکز رشد در دانشگاه‌های کشور فعال است که شرکت‌های کوچک با کسب و کارهای نوپا را حمایت می‌کند.

غلامی افزود: در کنار مراکز رشد، ۴۳ پارک علم و فناوری نیز تحت نظارت وزارت علوم مشغول فعالیت و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان هستند.

وی گفت: تعداد زیادی از دانشگاه‌های ما ورود خوبی به بخش هوافضا داشته اند و امیداریم این توانمندی‌ها در یک نقشه جامع به کار گرفته شود تا شاهد هم افزایی و همچنین کاهش فاصله علمی باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =