کد خبر: 3212
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
عباسی

عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید بر لزوم تجدیدنظر در شیوه پرداخت یارانه گفت: مصرف انرژی ثروتمندان ۲۳ برابر سایر اقشار است و در مورد یارانه دارو مصرف ثروتمندان ۱۹ و نیم درصد بیشتر است و این نیازمند ساماندهی است.

اسدالله عباسی در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه غیر علنی دیروز مجلس شورای اسلامی درباره یارانه ها اظهارداشت: در این جلسه سه ساعته درباره یارانه های درج شده در بودجه سنواتی که حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است و همچنین یارانه‌های نقدی و سایر یارانه‌ها مباحثی مطرح شد.

وی یادآورشد: برای حدود ۱۴۰ هزار میلیارد تومان یارانه‌ حکم وجود دارد اما منابعی برای آنها وجود ندارد بخش دیگر هم یارانه‌های تسهیلات به میزان  ۷۳ هزار میلیارد تومان است که از طریق بانک ها تامین می‌شود.

عباسی با اشاره به موضوع یارانه‌های پنهان اظهارداشت: پیش بینی می شود یارانه‌های پنهان عددی حدود ۱۳۰۰ هزار میلیارد تا ۱۳۸۰ هزار میلیارد تومان شود که عمدتا شامل حامل های انرژی و منابعی مانند آب و برق بوده و به صورت ارزان در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای سالامی یادآورشد:  قیمت حامل‌های انرژی مثل نفت، گازوئیل، بنزین، نفت گاز، و آب و برق به نسبت فوب خلیج فارس ارزان در اختیار مردم قرار می‌گیرد ولی عادلانه توزیع نمی‌شود. به طوری که مصرف انرژی ثروتمندان ۲۳ برابر بیشتر از سایر اقشار است. یا در مورد یارانه دارو مصرف ثروتمندان ۱۹ و نیم درصد بیشتر است و این نیازمند ساماندهی است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: انتظار ما این است که دولت در مورد پرداخت یارانه بر اساس قانون هدفمندی عمل کند.

وی با اشاره به عدم حضور وزرای دولت در جلسه روز گذشته مجلس گفت: از دولت می‌خواهیم با توجه به تورم موجود بر اساس قانون عمل کند و با نظر مجلس در شیوه پرداخت یارانه تجدید نظر کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =