کد خبر: 3213
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸
سراج

نماینده رئیس قوه قضاییه در هیات منصفه مطبوعات گفت: در حال حاضر، ١١ هزار و ٩١١ نشریه شامل رسانه های مکتوب، دیجیتال و مجازی، مجوز فعالیت از هیئت نظارت مطبوعات دارند.

ناصر سراج در جلسه تعیین اعضای هیات منصفه مطبوعات استان تهران خاطرنشان کرد: از این رسانه‌ها پنج هزار و ٥٠٠ مورد در تهران هستند و ۶ هزار و ٤١١ مورد در سایر استان‌ها که شامل رسانه‌های مکتوب و الکترونیک می‌شود.

وی  با اشاره به برگزاری ١٨٠ جلسه هیات منصفه مطبوعات تصریح کرد: ٨٠ رسانه محکومیت‌ داشتند که محکومیت آنان بیشتر مالی  بود؛ در مورد  ٧٥ نشریه برائت و موقوفی تعقیب داشتیم که آمار خیلی خوبی است و نسبت به کل نشریات در حد صفر است.

مشاور رئیس قوه قضائیه در تعیین اعضای هیات منصفه سراسر کشور با بیان اینکه بنای ما در هیات نظارت و هیات منصفه پیشگیری، صحبت و مذاکره بوده است، افزود: بیشتر تلاش می کنیم مذاکره و گفت‌وگو کنیم و خط مشی و رسالت مطبوعات را برای مدیران مسئول روشن کنیم و در این زمینه موفق بودیم و به حداقل موضوع محکومیت اکتفا کردیم.

وی افزود: در استان تهران باید ٢١ نفر اعضای هیات منصفه را باید تعیین کنیم؛ هیاتی پنج نفره، این ٢١ نفر را تعیین می کنند و افراد متناظر این هیات در استان‌ها اعضای هیات منصفه را تعیین می‌کنند که در استان‌ها نیز ١٤ نفر هستند و رئیس جلسه، رئیس قوه قضاییه یا نماینده تام الاختیار وی است.

قاضی سراج با بیان اینکه جمعا ٤٤١ نفر در کل کشور اعضای هیات منصفه را باید تعیین کنیم، اظهار داشت: ماده ٣٦ قانون مطبوعات تاکید کرده حتما این انتخابات در مهرماه باید تعیین شود و امید است تا پایان مهرماه در کل کشور اعضای هیات منصفه تعیین شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =