نمایشگاه

سیزدهمین نمایشگاه و کنفرانس بین المللی کتاب راه همکاری و پیشرفت پس از دو روز فعالیت پانزدهم ابان ماه به کار خود پایان داد.

جمهوری اسلامی ایران با داشتن هشت غرفه و حضور ناشران برجسته و ارایه آثار برتر علمی و پژوهشی به عنوان برترین کشور شرکت کننده در این رویداد بین المللی معرفی و لوح دیپلم افتخار نمایشگاه را دریافت کرد.
غرفه انتشارات بین المللی الهدی که با بهره‌گیری از تجربیات سنوات گذشته در این نمایشگاه آثار متنوع و متعددی را به زبانهای روسی، ترکمنی، انگلیسی و فارسی با موضوعات عنری، ادبی، ایران شناسی، آموزش زبان و ادبیات فارسی، تاریخ و  تمدن نوین اسلامی کرد.
این آثار با استقبال زیادی از سوی بازدیدکنندگان و شرکت کنندگان در نمایشگاه قرار گرفت و رسانه‌های خبری همانند شبکه میراث به تهیه خبر و گزارش از غرفه انتشارات پرداختند.
همچنین گفتنی است که در حاشیه این نمایشگاه، نماینده انتشارات المهدی دیدارهایی با ناشران چینی، ازبکستانی،ترکیه‌ای و روسی و فعالان فرهنگی کشور ترکمنستان داشت. در این دیدارها در خصوص وضعیت نشر کشورها، معرفی صنعت  نشر و  فعالیتهای موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی، همکاری دوجانبه، حمایت از ترجمه در کشورمان  به بحث و تبادل نظر پرداختند. بر اساس توافقات انجام شده طرح‌های  پیشنهادی طرفین برای همکاری دو جانبه   در اختیار طرف مقابل قرار گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =