کد خبر: 3557
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
حاجی میرزایی

وزیر آموزش و پرورش گفت: راهبرد اصلی ما در آموزش و پرورش گسترش عدالت آموزشی و ارتقای کیفیت مدارس دولتی است که بیش از ۸۷ درصد دانش‌آموزان را پوشش می‌دهند.

محسن حاجی میرزایی در توئیتی نوشت: در مورد مدارس غیردولتی هم، براساس قانون، سیاست ما مراقبت از کیفیت تعلیم و تربیت و صیانت از حقوق موسسان و دانش‌آموزان است.

حاجی میرزایی پیشتر گفته بود: گرایش اصلی ما تمرکز بر ۲ نوع مدرسه است که همان دولتی و غیر دولتی است و تلاش کردیم همین ۲ نوع را حفظ کنیم.

آخرین آمار ثبت نام دانش آموزان (بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه سناد)، ۱۵ میلیون و ۱۳۸ هزار و۵۲۳ نفر  است. این آخرین آمار ثبت‌نام دانش‌آموزان برای سال تحصیلی ۹۹- ۱۳۹۸ است.

از این آمار، هشت میلیون و ۲۷۸ هزار و ۲۸۲ نفر در دوره ابتدایی، سه میلیون و ۴۳۷ هزار و ۶۷۳ نفر در دوره متوسطه اول و دو میلیون و ۶۸۹ هزار و ۳۴۴ نفر در دوره متوسطه دوم ثبت نام شده‌اند.

از میان آمار کل دانش آموزان ثبت نام شده؛ در دوره پیش دبستان ۷۳۳ هزار و ۲۲۴ نوآموز، در شاخه نظری یک میلیون و ۷۴۴ هزار و ۷۱۹ نفر، در هنرستان های  فنی و حرفه ای ۴۲۴ هزار و ۲۷ نفر و در هنرستان های شاخه کار دانش ۵۲۰ هزار و ۵۹۸ نفر ثبت نام کرده اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =