کد خبر: 3594
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
ستاری

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به حمایت این معاونت از تولید سه دستگاه پروتز عصبی حرکتی پاراسایکلینگ افزود: در آینده با ارائه یارانه از سوی این معاونت مراکز توانبخشی عصبی کشور از این دستگاه بهره‌مند خواهند شد.

سورنا ستاری درمراسم رونمایی از دستگاه پروتز عصبی حرکتی پاراسایکلینگ در دانشگاه علم و صنعت ایران در جمع خبرنگاران پیرامون این فناوری افزود: بزرگترین اتفاقی که در این زمینه در کشور افتاده، حمایت‌هایی است که از افراد صاحب ایده و نوآور صورت می‌گیرد و نیروی انسانی فوق‌العاده‌ای که ما در کشور داریم.

وی با اشاره به اینکه این محصول مشکلی را از بیماران ضایعات نخاعی حل می‌کند، ادامه داد: در جهت حل مشکلات بیماران ضایعات نخاعی این دومین محصول فناورانه ایرانی است که ارائه شده، این محصول برای افرادی که دچار ضایعه نخاعی در گردن نیز هستند و دچار فلج کامل شده‌اند قابل استفاده است و می‌تواند به افراد کمک کند که کارهای روزمره خود را تا حد قابل توجهی  انجام دهند.

ستاری ادامه داد: این قدرت دانش است که الان در اختیار ما قرار گرفته، ما باید در خصوص فناوری‌های جدید و بحث تجاری سازی این تکنولوژی جدید کار کنیم. تولید سه دستگاه از این قرار داد با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام شده و انشاءالله تعداد زیادی از این محصول با ارایه تسهیلات یارانه‌ای معاونت علمی در مراکز توانبخشی کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 وی یادآور شد: پروژه های بسیاری در این مرکز طراحی شده و در حال انجام کار است و در آینده ارائه خواهد شد و تحولی بزرگ در حوزه علوم شناختی در کشور خواهد بود.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از این طرح در قالب طرح کلان ملی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان حمایت کرده است .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =