کد خبر: 3813
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
هاشمی

رئیس شورای اسلامی شهر تهران زیبایی ۲۲ بهمن و انتخابات را همزیستی و همراهی مردم با تنوع وتکثر سلایق وعلایق فرهنگی و سیاسی دانست و تاکید کرد: شنیدن صداهای مختلف در کنار یکدیگر و ایجاد فضای عدالت و شفافیت در رقابت است.

 محسن هاشمی رفسنجانی در ابتدای یکصدو نودو هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با بیان اینکه در آستانه چهل و دومین بهار آزادی قرار داریم افزود: از ۲۲ بهمن ماه سال ۱۳۵۷ تاکنون مردم ایران، سالروز به ثمر رسیدن نهضت امام خمینی را با حضور در راهپیمایی با شکوه گرامی داشته اند و امسال نیز اعضای شورای شهر تهران، همراه با سایر شهروندان تهرانی، حماسه حضور را رقم خواهند زد.

محسن هاشمی با اشاره به مناسبت‌های دیگر بهمن ماه امسال از جمله اربعین سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و قرار گرفتن در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: این ایام که همراه با شرایط خاصی است، براهمیت این راهپیمایی امسال افزوده است.

وی ادامه داد: ماه گذشته، حضور میلیونی شهروندان در تشییع جنازه سردار سلیمانی، در شرایطی رقم خورد که سلایق و جهت گیری‌ها وجناح بندی‌های سیاسی تحت شعاع منافع ملی و عشق به ایران اسلامی قرار گرفت و اگر بخواهیم آن حماسه حضور در ۲۲ بهمن و دوم اسفند تکرار شود، باید همان فضا و احساس در مردم شکل گیرد.

رئیس شورا با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دلسرد کردن مردم نسبت به انتخابات و انقلاب، پذیرفتنی نیست، افزود:کسانی که هنوز برای حضور در راهپیمایی و انتخابات تصمیم قطعی نگرفته اند، منتظر مشاهده رفتارهای متفاوت و وحدت عملی و نه شعاری مسئولان هستند.

محسن هاشمی زیبایی ۲۲ بهمن و انتخابات را همزیستی و همراهی مردم با تنوع وتکثر سلایق وعلایق فرهنگی و سیاسی دانست و تاکید کرد: شنیدن صداهای مختلف در کنار یکدیگر و ایجاد فضای عدالت و شفافیت در رقابت، زیباست.

وی تاکید کرد: رسانه ملی می‌تواند در این فرصت با برگزاری میزگردها ومناظره‌ها به گرما و چندصدایی در انتخابات بیفزاید و وزارت کشور نیز با تعامل با شورای نگهبان و دستگاه‌های نظارتی، هرچه بیشتر امکان حضور نامزدهای رقیب را در نقاط مختلف کشور فراهم کند.

محسن هاشمی ابراز امیدواری کرد که چهل و دومین بهار آزادی، آغاز جدید برای همراهی و همدلی مردم و مسئولان در مسیر انقلاب برای ساختن فردایی بهتر باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران در اوایل اسفند خبر داد.

وی با بیان اینکه در این جلسه همچنین موضوع اعتراض مردم به پروژه استاد معین و تغییر شهردار منطقه ۹ مورد بررسی قرار گرفت، تصریح کرد: برای ما جای سوال است که چرا شورایاران به ما خبر ندادند و حتی نامه‌ای ننوشتند. به همین دلیل موضوع را به کمیسیون حقوقی ارجاع دادیم که بررسی کند اعتراض از کجا شروع شده و آیا شهرداری خبر داشته است یا خیر؟

رییس شورای شهر تهران اضافه کرد: در جلسه هم‌اندیشی امروز مجددا تاکید کردیم اوایل اسفندماه بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری در صحن بررسی می‌شود و اعضاء پیشنهادهای خود را هر چه سریع‌تر ارائه کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =