کد خبر: 3818
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶
دژپسند

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بازار سرمایه به عنوان کرویدر اصلی تامین مالی بنگاه‌های تولیدی کشور نقش اساسی را بر عهده دارد و این بازار باید نقش ویژه‌ای را در تحقق اهداف اقتصاد ایفا کند.

فرهاد دژپسند ، در مراسم رونمایی از آخرین دستاوردهای فناورانه بازار سرمایه گفت: ایجاد هر گونه خللی در رای مردم در آن دنیا قابل عبور نیست و باید تلاش لازم برای رضایت افراد انجام شود.

وی با بیان این‌که اقتصاد باید مردم‌بنیان باشد، گفت: اقتصاد از وجهه گوناگونی برخوردار است که در اقدامات لازم برای حکمرانی و تامین مالی باید نخ تسبیح در نظر گرفته شود.

دژپسند افزود: بازار سرمایه به عنوان کرویدر اصلی تامین مالی بنگاه‌های تولیدی کشور نقش اساسی را بر عهده دارد و این بازار باید نقش ویژه‌ای را در تحقق اقتصاد ایفا کند.

وی اظهار داشت: اکنون بازار سرمایه از ظرفیت خوبی برای جذب سپرده‌های خرد و قوام بخشیدن به اقتصاد مردم بنیان برخوردار است که همه باید برای دستیابی به این هدف بسیج شوند.

دژپسند با تاکید بر اینکه شرایط امن و پایدار بازار سرمایه زمینه حفظ ارزش پول را فراهم می‌کند، افزود: در وضعیت کنونی اهمیت بازار سرمایه روز به روز در حال افزایش است و حفاظت از  حقوق سهامداران در این بازار به عنوان اصلی ترین ویژگی این بازار محسوب می شود.

وزیر اقتصاد و دارایی خاطرنشان کرد: در چند سال گذشته به دنبال گسترش‌ مقیاس‌ها، عینیت بخشی به اقتصاد مردم بنیان و تمرکز بر گسترش صندوق‌های قابل معامله بوده‌ایم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه مردم بنیان کردن اقتصاد فراتر از خصوصی سازی است، خاطرنشان کرد، در صورت اجرای این اقدام، تصمیم‌گیری اصلی در زمینه مدیریت منابع و دارایی‌ها به خود افراد واگذار خواهد شد.

دژپسند تاکید کرد: تا زمانی که ضرر به غیر صورت نگیرد، مردم نقش محوری را ایفا خواهند کرد  که بازار سرمایه به عنوان یکی از اصلی‌ترین مکان برای تحقق حداکثری این هدف تلقی می‌شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: در شرایطی که از اقتصاد مبتنی بر بودجه نفتی فاصله می‌گیریم، بازار سرمایه می‌تواند با سرعت بالا میدان گشایی کند و از راه‌های مختلف فضایی امن را برای حضور همه افراد در اقتصاد و تولید ملی فراهم کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اگر فردی پس‌اندازی دارد و قصد دارد آن را از مجرای راکد به مجرای فعال تبدیل کند، مجرای آن بازار سرمایه است.، بازار سرمایه به دلیل وجود پایداری نه فقط در حفظ ارزش پول، بلکه در صیانت از حقوق سهامداران توانا است.

وی با تاکید بر اینکه بازار سرمایه‌ای مبتنی بر فناوری‌های نوین است، افزود: اوایل دهه 80 که در حال بازنگری قانون تجارت بودیم این دغدغه به وجود آمد که صاحبان سهام با هر میزان سهم قادر به مشارکت در مدیریت دارایی خود باشند که در نهایت به این نتیجه رسیدیم فقط با تشکیل مجامع الکترونیکی می‌توان این اقدام را در دستور کار قرار داد.

به گفته دژپسند،  در صورتی که افراد قصد دارند مجرای راکد خود را تبدیل به مجرای فعال کنند بهتر است این اقدام را از طریق بازار سرمایه انجام دهند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان داشت: اکنون بودجه در حال فاصله گرفتن از نفت است و بانک‌ها در حال نزدیک شدن به سمت هدف خود یعنی هدایت مالی در بازار پول هستند.

وی اظهار داشت: پایداری بازار زمینه حفظ ارزش پول و صیانت از حقوق سهامداران را فراهم کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =