مجمع تشخیص مصلحت نظام

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پنج دستور کار مرتبط با شکست کرونا و تحقق شعار سال برای کمیسیون‌ها و مراکز دبیرخانه مجمع ابلاغ کرد.

فی نیوز - از پایگاه اطلاع رسانی مجمع تشخیص مصلحت نظام، محسن رضایی ،با تاکید ریاست مجمع حضرت آیت الله آملی دستور کار پنج گانه ای را برای بررسی راه‌های سرعت بخشیدن به مبارزه با کرونا و تحقق شعار جهش تولید ابلاغ کرد.

در متن این ابلاغ خطاب به روسای کمیسیون‌های امور زیربنایی و تولیدی؛ علمی، فرهنگی – اجتماعی؛ اقتصادی؛ سیاسی، دفاعی، امنیتی و رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی دبیرخانه مجمع، آمده است: با توجه به ضرورت سرعت بخشی به پایان دادن به اپیدمی و شکست قطعی کرونا در کشور و بازگشت کسب و کارها به شرایط مطلوب و همچنین ضرورت بسیج همه ظرفیت‌های کشور برای تحقق شعار "جهش تولید"، و با تاکید ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام حضرت آیت الله آملی اقدامات زیر سریعا" در دستور کار قرار گرفته و گزارش هفتگی پیشرفت امور گزارش شود.

در این ابلاغ تاکید شده است: تجربه جدید اپیدمی کرونا، به عنوان یک مساله برای آسیب‌شناسی و بازنگری در سیاست‌های کلی سلامت و سیاست‌های کلی امنیتی-دفاعی(با تمرکز بر منازعه بیولوژیک)، مورد توجه قرار گیرد؛ رعایت الزامات و تکالیف سیاست‌های کلی در زمینه مبارزه با کرونا ارزیابی و آسیب شناسی وپیشنهادات لازم را ارائه دهید؛ جلسات هم‌اندیشی با تولیدکنندگان کشور که به فرموده رهبر انقلاب، فرماندهان، پیشروان، خط‌شکنان و صفوف مقدم عرصه حیاتی «تولید داخلی، رونق اقتصادی و گسترش رفاه عمومی» هستند، برگزار شده و نظر آنان درباره الزامات تحقق سیاست‌های کلی مرتبط با جهش تولید، اخذ شود.

بنابر این ابلاغ؛ ضمن اعلام آمادگی کامل مجمع و واحدهای کارشناسی وپژوهشی آن در کمک به قوای سه گانه در سرعت بخشیدن در مبارزه با کرونا و جهش تولید ازبعد وظیفه ذاتی خود در اجرایی شدن سیاست‌های کلی و نظارت بویژه سیاست‌های کلی سلامت برخود لازم می‌دانیم که درصورت ملاحظه کاستی‌های سیاستی و قانونی برای تحقق و اصلاح سیاست‌ها پیشنهاداتی استخراج و برای تصمیم گیری درصحن مجمع ارائه کنید.

در ادامه این ابلاغ آمده است که پیشنهادات و نظرات کارشناسی اعضای مجمع، و نخبگان و پژوهشگران مرتبط با مجمع جهت برون رفت از شرایط کنونی و تحقق شعار سال اخذ، جمع بندی و در اختیار نهادهای زیربط قرار گیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =