کد خبر: 4037
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴
کارگران

کارگران از جمله اقشاری هستند که در همه شرایط بحرانی و غیر بحرانی و در شرایط شیوع ویروس کرونا دست از کار نکشیده اند ولی شایعه سازی برای این اقشار آسیب پذیر دور از انصاف است .

به تعویق افتادن جلسه رسمی دستمزد سال ۹۹ کارگران به دلیل ملاحظات ناشی از شیوع ویروس کرونا سبب شد تا برخی شبکه‌های وابسته به معاندین اخبار نادرست و کذبی را منتشر کنند که در پی آن ذهن کارگران و خانواده‌هایشان آشفته شد.

جلسات دستمزد شورای عالی کار تنها به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاده و قراراست در اولین فرصت درخصوص دستمزد سال ۹۹ کارگران با حضور نمایندگان گروه‌های کارگری، کارفرمایی و دولت تشکیل شود. اما در این میان برخی شبکه‌های مجازی وابسته به گروه‌های معاند با شیطنت رسانه ای خبری مبنی بر اینکه تا پایان یافتن بیماری کرونا دستمزد کارگران افزایش نمی یابد را انتشار دادند که هم کارگران و هم خانواده هایشان را با نگرانی هایی مواجه ساختند. در صورتی که فرامرز توفیقی نماینده کارگران در شورای عالی کار بلافاصله پس از انتشار این اخبار آن را شایعه ای کذب دانست.

نماینده کارگران در شورای عالی کار با رد این شایعه می گوید: در هیچ جای قانون نیامده که در صورت بروز حوادث غیرمترقبه در کشور مانند شیوع بیماری کرونا از اجرای قانون دستمزد می‌توان سرباز زد.

فرامرز توفیقی ضمن این‌که آسیب‌پذیرترین قشر هر جامعه را کارگران تشکیل می‌دهند و اگر این مسائل را در کنار هم بگذاریم نمی‌توانیم از افزایش دستمزد کارگران چشم‌پوشی کنیم. تقریبا سه‌پنجم جامعه ما را قشر کارگران تشکیل می‌دهند بنابراین بیان شائبه‌هایی مانند احتمال فریزکردن و عدم افزایش حقوق کارگران تا بازگشت اوضاع به شرایط عادی در حال حاضر هیچ پیامدی به‌جز مغشوش کردن ذهن آن‌ها و خانواده‌هایشان را نمی‌تواند به همراه داشته باشد. شایعه عدم افزایش دستمزدها تا پایان کرونا ذهن کارگران و خانواده هایشان را مغشوش می‌کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =