کد خبر: 4076
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶
ستاری

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت : استفاده از ظرفیت های شرکت دانش بنیان، پژوهشگاهها و دانشگاهها باعث شده است به خوبی بتوانیم در مقابل بیماری کرونا مقاومت کنیم.

سورنا ستاری بعد از پایان چهارمین جلسه کارگروه ارزیابی رسانه ای مدیریت بیماری کرونا که در وزارت کشور برگزار شد در جمع خبرنگاران افزود : ما با استفاده از این ظرفیت در حالی توانسته ایم به خوبی در مقابل کرونا مقاومت کنیم که بسیاری از کشورها نتوانسته اند به چنین ثباتی برسند.

وی گفت : این حاصل کمک و فعالیت صدها مرکز پژوهشی ، شرکت دانش بنیان و دانشگاهیان بوده و خوشبختانه صدها طرح پژوهشی و هزاران تست بالینی در این زمینه محقق شده است.

ستاری فر افزود : نتیجه این طرح ها این شده است که امروز نسبت به بیماری کرونا و راههای درمان آن شناخت خوبی پیدا کنیم و در حوزه تجهیزات هم شرکت های مربوط توانسته اند همه تجهیزات لازم را در داخل تولید کنند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: در حوزه تولید تجهیزات پزشکی معتبر مانند ونتیلاتور و دستگاه های مختلف اتاق عمل هم شاهد تحولات فوق العاده ای در کشور هستیم به طوری که این شرکت ها بتوانند هم اکنون محصولات خود را به اروپا صادر کنند.

ستاری فر اضافه کرد : در حوزه تولید ماسک و مواد ضدعفونی هم در حال حاضر همه بخش های تولید را در داخل کشور در اختیار داریم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور درباره این که چه زمانی کیت های سلولزی تشخیص کرونا را که در داخل تولید شده است می توانیم در سراسر کشور استفاده کنیم ؟ گفت : این کیت ها تاییدیه لازم را از وزارت بهداشت دریافت کرده است و برای استفاده در سراسر کشور نیازمند تدوین و ابلاغ پروتکل های مربوط هستیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =