کد خبر: 4159
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
ارتباطات

وزیر آموزش و پرورش با تبریک روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی گفت: ارتباطات و روابط عمومی عنصر اصلی در ارتقا و پیشرفت هر سازمان، نهاد و جامعه‌ای در دهکده جهانی است.

فی نیوز – از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی در پیامی به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی ضمن ارج نهادن به زحمات و خدمات تلاشگران و کنشگران عرصه اطلاع رسانی و روابط عمومی، اظهار داشت: بی تردید روابط عمومی پل ارتباطی مستحکمی بین افراد جامعه، سازمان‌ها و نهادها  است که همواره به عنوان یکی از عناصر اصلی و کاربردی درارتقا و پیشرفت سازمانی جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: روابط عمومی و ارتباطات می‌تواند کلید واژه‌های خلاقیت، ابتکار، هم افزایی وشکوفایی را تحقق عینی بخشد و با تلاشی آگاهانه ضمن ارایه تصویر صحیحی از وضع و واقعیت موجود، برمبنای رفتار آگاهانه و همدلانه و اخلاق حرفه‌ای اهتمام داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش در این پیام به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی تصریح کرد: در سال پایانی دهه دوم هزاره سوم میلادی، ارتباطات و روابط عمومی با نقش کلیدی، اثرگذار و راهبردی خود و به عنوان هنر هشتم، عنصر اصلی در ارتقا و پیشرفت هر سازمان، نهاد و جامعه‌ای در دهکده جهانی است.

حاجی میرزایی ادامه داد: روابط عمومی و ارتباطات می‌تواند کلید واژه‌های خلاقیت، ابتکار، هم افزایی وشکوفایی را تحقق عینی بخشد و با تلاشی آگاهانه ضمن ارایه تصویر صحیحی از وضع و واقعیت موجود، برمبنای رفتار آگاهانه و همدلانه و اخلاق حرفه‌ای اهتمام داشته باشد.

وی افزود: امروزه ابزار ارتباطی، به وسیله‌ای برای آموزش و تحقق توسعه کشورها تبدیل شده‌اند. ارتباطات به ویژه از جنس الکترونیکی، بخش لاینفک زندگی بشر امروز در حوزه‌های مختلف است و اطلاعات و ارتباطات در جامعه فرا صنعتی کنونی، معیار اصلی توسعه و پیشرفت محسوب می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: در دنیای امروز که از آن به عنوان عصر ارتباطات یاد می‌شود، تعامل و ارتباط دوسویه با مخاطبان، از اصول اساسی در هر سازمان است و به عنوان یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار در حیات اجتماعی به شمار می‌رود؛ همچنان که بهبود کیفی فعالیت‌ها و افزایش بهره‌وری سازمانی ناگزیر از برقراری ارتباطات تعاملی است.

حاجی میرزایی گفت: گرامی داشت ۲۷ اردیبهشت ماه به عنوان روز ملی ارتباطات و روابط عمومی در تقویم ایران بیانگر اهمیت و جایگاه والای ارتباطات و روابط عمومی بوده و در حقیقت فرصت ارزشمندی برای تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش‌های صادقانه سخت کوشان عرصه ارتباطات و روابط عمومی است، عاشقانی که شبانه روز در ایفای نقش خود تلاش می‌ کنند.

وی خاطرنشان کرد: بی تردیدروابط عمومی پل ارتباطی مستحکمی است بین افراد جامعه، سازمان‌ها و نهادها که همواره به عنوان یکی از عناصر اصلی و کاربردی درارتقاء و پیشرفت سازمانی جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: توجه ویژه به روابط عمومی، به عنوان نهادی که می‌تواند به صورت نظام مند، برنامه ریزی شده و سنجیده در جهت ایجاد، حفظ و گسترش تعامل و تفاهم مدیران با کارکنان اقدام کند، بسیار حائز اهمیت است.

وزیر آموزش و پرورش در این پیام یادآور شد: از آنجایی که در سند تحول بنیادین و رویکرد نوین نظام تعلیم و تربیت به ضرورت مشارکت ارکان سهیم در آموزش و پرورش، که فضای مجازی و رسانه یکی از آنهاست، تاکید فراوان شده است؛  وزارت آموزش وپرورش ازابتدا با استراتژی «آموزش تعطیل نمی‌شود» و با  هدف استمرار جریان یادگیری به دنبال برقراری ارتباط بین معلم و دانش‌آموز بودلذا از تهدیدی که با شیوع ویروس کرونا در حوزه سلامت مردم و دانش آموزان ایجاد شده بود، بزرگترین فرصت توسعه یادگیری‌های الکترونیکی را ایجاد و روز میلاد خجسته قائم آل محمد (عج) به نفع عدالت آموزشی از شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد) با هدف کیفیت بخشی به خدمات آموزش مجازی و ایجاد یک نظام هدفمند و تعاملی را بهره برداری کرد؛ که معلمان و دانش آموزان می‌توانند به راحتی در فضایی امن همچون فضای مدرسه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

حاجی میرزایی ادامه داد: شایسته است با توجه به ایجاد فضایی متفاوت در زیست بوم جدید فناوری و شکل گیری شبکه شاد به عنوان یک رسانه بزرگ آموزشی؛ حوزه‌های اطلاع رسانی و ارتباطات در این زمینه گام‌های اساسی بردارند.

 وی در این پیام ضمن ارج نهادن به زحمات و خدمات تلاشگران وکنشگران عرصه اطلاع رسانی و روابط عمومی به ویژه در خانواده بزرگ آموزش و پرورش کشور، این روز ارزشمند را به همه نیروهای متعهد، کوشا و اندیشمند روابط عمومی تبریک گفت.

وی تصریح کرد: امید است در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به نام «جهش تولید» مزین شده است روابط عمومی به عنوان یکی از ارکان مهم تاثیرگذار در امر اطلاع رسانی و امیدآفرینی، با همیاری گسترده درون و برون سازمانی بتواند بیش از پیش در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران ایفای نقش کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =