کد خبر: 4170
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
قضایی

رئیس قوه قضائیه بر ضرورت نظارت جدی بر قیمت‌ها تاکید کرد و گفت: وضع کنونی بازار اصلا برای مصرف کننده و تولید کننده خوب نیست.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه امروز شورای عالی قضایی، افزود: آنچه ضروری است نظارت جدی و مدام بر اصناف، قیمت‌ها و توزیع کالا و خدمات است.

وی اضافه کرد: لازم است که همه سازمان‌های نظارتی مربوط کار را دنبال کنند و وضع بازار را از این آشفتگی نجات دهند.

رئیس قوه قضاییه افزود: همانگونه که دیدیم شورای رقابت با ورود به بحث قیمت خودرو بسیار تاثیرگذار بود و این نشان می‌دهد که هرجا نظارت جدی صورت گیرد، حتما کارساز خواهد بود.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به نزدیکی روز جهانی قدس تاکید کرد: آزادی قدس همچنان اولویت امت اسلامی است.

سید ابراهیم رئیسی گفت: بعد از ۷۲ سال امروز کارنامه رژیم صهیونیستی مملو از جنایات فراوان ضد بشری، نقض همه پیمان‌ها و بی توجهی به حقوق ملت‌های مختلف از جمله فلسطین، لبنان و همه ملت‌های منطقه است.

وی افزود: آن‌ها امروز به دنبال آن هستند که برای تحقق طرح معامله قرن گام‌هایی بردارند که حتما موفق نخواهند شد.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: حتما انتفاضه‌ای گسترده‌تر از انتفاضه‌های قبل، نه تنها در فلسطین بلکه کل منطقه را فرا خواهد گرفت.

رئیسی گفت: بعد از ریشه کنی داعش از منطقه، صهیونیست‌ها دنبال این هستند که خود را از انفعال خارج کنند، زیرا هم اکنون هم آمریکا و هم رژیم صهیونیستی در وضع استیصال قرار گرفته اند.

وی افزود: امروز همه شاهد هستند که بیماری کرونا در آمریکا یک و نیم میلیون نفر را مبتلا کرده و جان ۹۰ هزار نفر را گرفته و آمریکا گرفتار اعتراضات مدنی شدید و بی مدیریتی بسیار سخت شده است.

رئیس قوه قضائیه گفت: امروز در آمریکا، انسان‌ها و زندانیان وضع بسیار اسفناکی از نظر ابتلا به کرونا و مشکلات متعدد دارند.

رئیسی تاکید کرد: به برکت خون شهدا و سردار شهید سلیمانی آمریکایی ها، سودای خاورمیانه آمریکایی را به بایگانی تاریخ خواهند برد و از منطقه اخراج خواهند شد و شرایط متفاوت می‌شود.

رئیس قوه قضاییه ضمن گرامیداشت شب‌های قدر و روزهای شهادت امیرالمومنین علی (ع) از حضور خوب و سرشار از معنویت مردم در مراسم شب زنده داری، لیالی قدر همراه با رعایت چارچوب‌های بهداشتی تجلیل کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی افزود: خوشبختانه امسال نیز شاهد بودیم که با وجود بیماری کرونا و ضرورت رعایت موازین بهداشتی برای پیشگیری از شیوع آن، مردم حضوری مومنانه و با اخلاص در مراسم شب‌های قدر و عزاداری امیرالمومنین (ع) داشتند.

وی افزود: رعایت مقررات و چارچوب‌های بهداشتی از سوی مردم در این مراسم و در سراسر کشور شکوه خاصی داشت که جای تقدیر دارد.

رئیس قوه قضاییه همچنین با اشاره به اینکه مدتی بیماری کرونا، کارهای اداری و قضایی را در کشور کند کرده است، گفت: پیش از بروز بیماری کرونا و تا پایان سال ۱۳۹۸ روند فعالیت‌ها و اقدامات قضایی در سراسر کشور با سرعت و قدرت پیش می‌رفت که با توجه به شرایط کرونایی و حضور نوبت کاری کارکنان در روزهای اداری، این روند کند شد.

رئیسی افزود: با وضع جدیدی که پیش آمده، معلوم است که در زمینه بیماری کرونا وضع کنترل شده است، بتوانیم مدت اخیر را جبران کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =