کد خبر: 4189
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۹
رئیسی

رئیس قوه قضائیه گفت: آرمان دفاع از مظلومیت فلسطین، آرمانی جهانی است و البته که به دلیل وجود قبله اول مسلمین در قدس شریف، برای مسلمان از اهمیت بالاتری برخوردار است.

فی نیوز - از مرکز رسانه قوه قضائیه،  سید ابراهیم رئیسی در بیانیه ای که به مناسبت روز قدس منتشر کرده است، افزود: میزان بالای اهمیت انسانی و اسلامی بود که سبب شد از روزهای اول نهضت مبارک حضرت امام ره مساله فلسطین یکی از ارکان مبارزات حق طلبانه ملت ایران باشد به نحوی که معمار کبیر انقلاب، جمعه آخر ماه مبارک هر سال را به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری کنند. بیش از ۷ دهه است که آمریکا و برخی دولتهای اروپایی تلاش کردند با پول، زور و تبلیغات، یک ملت را از خانه خود بیرون برانند و آنها را حقوق اولیه و طبیعی نوع بشر یعنی حق تعیین سرنوشت  و حق مالکیت محروم کنند.  

وی ادامه داده است: در این دهه ها چه خانه ها و شهرها و روستاهای زیادی  در سرزمین فلسطین ویران و اشغال شد و  انسانهای شریفی خونشان برای دفاع از حق طبیعی خود که بر روی زمین ریخته شد. همین ظلم بزرگ کافی است تا هر انسان آزاده ای صرف نظر از ملیت، نژاد و آئین، برای دفاع از این ملت تحت ظلم به حرکت و خروش در آید.

رئیس قوه قضائیه در این بیانیه گفت: بعد از گذشته دهه ها آن آرمان زنده است و تا محو رژیم غاصب و احقاق حق مردم مظلوم زنده خواهد ماند و با اینکه این روزها طرح های مختلف غرب وحشی و غرب پرستان منطقه، برای حراج این آرمان تحت عنوان معامله قرن پیگیری می شود، اما مردم مقاوم فلسطین و مردم آزاده منطقه و بسیاری از کشورهای جهان، همچنان دفاع از این آرمان را وظیفه خود می دانند و این طرح و امثال آن را که سال های قبل تحت عنواینی دیگر دنبال شده بود ناکام خواهند گذاشت.

وی در این بیانیه ادامه داده است: امسال که به دلیل شرایط خاص شیوع ویروس کرونا امکان حضور در راهپیمایی روز قدس فراهم نشده، شاهد آن هستیم که مردم باز هم با ابتکارات جالب توجه هر کدام به نوعی حمایت خود از آرمان فلسطین و انزجار خود از اشغالگری و ظلم رژیم صهیونیستی را ابراز کرده اند.  پیام این حرکت های مردمی و پیام مسئولان جمهوری اسلامی ایران در آستانه این روز مهم آن است که حق تعیین سرنوشت سرزمین فلسطین، حق مردم آن سرزمین است و هیچ زورگویی در عالم نمی تواند این حق را از آنها بگیرد و در نهایت حق پیروز و ظلم و تجاوز نابود خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =