کد خبر: 4193
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸
مسکن

مسکن به عنوان یکی از اساسی ترین مولفه های هر خانواده ای چند سالی است که بطور افسارگسیخته روبه افزایش است بطوری که امروزه قیمت گذاری مسکن اگر نگوییم ساعتی به صورت روزانه محاسبه می شود.

اگر شما هم مجبور باشید تا برای تهیه مسکن وارد بازار شوید با حضور در چند مشاور املاک به راحتی می توان دریافت که قیمت اعلامی از سوی صاحب خانه ها و بعضا از سوی مشاوران املاک در چه شرایطی قرار دارد بطوری که مشاوران مسکن نیز از قیمت مسکن اطلاع چندانی ندارند .

سردرگمی بازار مسکن باعث شده تا خریدار واقعی مسکن نتواند به راحتی گزینه مناسب خود را انتخاب کند وبه تبع آن فروشندگان نیز تصمیم درستی در فروش خانه خود ندارند .

به گفته رحیم فرزانه یکی از فعالان درمشاور املاک قیمت ها در بازار امروز مسکن لحظه ای است  ، بطوری که در چند روز گذشته چند قرار جلسه داشته ایم ولی هیچ کدام به مرحله نهایی نرسیده است و بعضا فروشندگان دبه کرده و قیمت های اعلامی خود را افزایش داده اند .

وی می افزاید: با توجه به سابقه 10 ساله فعالیت در حوزه مسکن تاکنون چنین شرایطی را تجربه نکرده واز طرفی فایل های مناسب برای خرید محدود است.

به نظر می رسد  در شرایط فعلی عمده خرید وفروش واحد های مسکونی بین سفته بازان صورت می گیرد ودر صورتی که فایل مناسب عرضه شود توسط این گروه مورد معامله قرار می گیرد .البته در کنار این گروه سرمایه گذاران ملکی نیز فعالیت دارند .

افزایش شکاف قیمت بین قدرت خرید متقاضیان واقعی و قیمت مسکن ، ناتوانی خریداران به دنبال نوسانات قیمتی و همچنین کمبود فایل های مناسب برای خرید آشفتگی هایی را در بازار معاملات مسکن بخصوص در پایتخت بوجود آورده که قابل تامل است.

شاید همانطور که برخی تصمیمات در بازار خودرو سبب کاهش گردید با ورود دولت ونظارت بیشتر به این موضوع شاهد به تعادل رسیدن قیمت مسکن باشیم تا خریداران واقعی بتوانند به راحتی و بدون دغدغه خانه دار شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =