کد خبر: 4208
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
امیرابادی

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: دستور کار اصلی نشست علنی روز یکشنبه مجلس، بررسی اعتبار نامه منتخبان مردم است.

احمد امیر آبادی فراهانی در این باره افزود: اگر فرصت شود، منتخبان مردم گزارش مرکز پژوهش های مجلس از وضعیت اقتصادی کشور را نیز استماع خواهند کرد.

 عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از ظهر امروز در نشست مشترک اعضای هیئت رئیسه و کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس، موضوع بازنگری در نحوه امتیازبندی نمایندگان برای حضور در کمیسیون‌های تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد.

امیرآبادی فراهانی با اشاره به انتقاد برخی منتخبان مردم به نحوه امتیاز امتیازدهی نمایندگان برای عضویت در کمیسیون‌های مجلس تصریح کرد: ساعت 16 امروز این موضوع در نشست مشترک اعضای هیئت رئیسه و کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس اصلاح تبصره ( 1 ) ماده ( 36 ) قانون آیین نامه داخلی مجلس بررسی می شود.

وی افزود: این تبصره مربوط به موضوع امتیاز بندی نمایندگان برای ورود به کمیسیون های تخصصی مجلس است که مواردی چون سابقه نمایندگی را برای عضویت در کمیسیون های مجلس مورد تاکید قرار می دهد و این در حالی است که بسیاری از منتخبان جدید، سابقه نمایندگی ندارند و لذا امتیاز آنها کم خواهد شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس افزود: این مصوبه در صورت اصلاح در این نشست مشترک نیازی به تصویب در جلسه علنی مجلس نخواهد داشت.

گفتنی است در اصلاحیه سال گذشته نمایندگان مجلس دهم بر ماده 36 قانون آیین نامه داخلی مجلس، مواردی چون؛ سابقه نمایندگی، سابقه عضویت در همان کمیسیون، تحصیلات، اشتغال و سوابق اجرایی مرتبط با کمیسیون از جمله معیارهای اصلی امتیازبندی نمایندگان برای عضویت در کمیسیون های تخصصی مجلس ذکر شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =