کد خبر: 4415
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۳
دانشکده رفاه

رییس دانشکده رفاه گفت: باید بپذیریم با وجود کرونا ، چاره ای جز این نداریم که کار آموزش را با فضای مجازی به پیش ببریم.

دکتر " زهرا طاهری پور " گفت که حتی بعد از کرونا هم باید بتوانیم از فضای مجازی و قابلیت های بسیار و متنوع آن ، برای توسعه و تعمیق امر آموزش و پرورش بهره ببریم.

وی گفت : ترم دوم سال تحصیلی گذشته که کورنا دانشگاهها و مراکز آموزش عالی را نیز به تعطیلی کشاند ، تجربه ادامه فعالیت های آموزشی از طریق فضای مجازی در دانشکده رفاه و دیگر مراکز آموزش عالی کشور ، ارزنده بود.

وی گفت : فرهنگ عمومی ما در تحصیل که بیشتر معلم و یا استاد محور بوده است ، باید به سمتی برود که دانشجو و استاد به یک میزان محور کلاس در فضای مجازی باشند.

دکتر طاهری پور گفت که ارائه کلاس به صورت مجازی ، محتوا و شکل ارائه مناسب خود را می طلبد و در این زمینه متاسفانه هنوز فقیریم.

رییس دانشکده رفاه از استادان و نهادهای متولی خواست که به تولید محتواهای درسی برای ارایه از طریق مجازی و نیز ترکیبی برای فضاهای مجازی و واقعی بپردازند.

وی از وزارت علوم خواست تا تجربیات ترم گذشته دانشگاهها و کلاس داری آنها در بحبوبه کورنایی را جمع آوری و محوریابی و برای بهره مندی در اختیار تمام نهادهای آموزش عالی کشور قرار دهد.

دکتر طاهری پور گفت که در دانشکده رفاه به محض روبرو شدن با بحران کرونا ، به جهت آماده بودن زیر ساخت ها ، کلاس ها به فضای مجازی برده شد و حتی ما دفاعیه های ارشد را نیز برای اولین بار از طریق فضای مجازی برگزار کردیم.

دانشکده رفاه در حال حاضر یک هزار و 20 دانشجو در دو مقطع کارشناسی با 820 دانشجو و کارشناسی ارشد با 200 دانشجو دارد .

به گفته رییس دانشکده رفاه ، این دانشکده در افق 10 ساله دوم فعالیت های خود ، توسعه رشته های فنی و مهندسی را مورد توجه قرار داده است.

دانشکده رفاه یک نهاد آموزش عالی برای بانوان است و در زیر مجموعه بنیاد رفاه و تحت نظارت وزارت علوم فعالیت می کند.

بنیاد رفاه در ماههای ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی به همت شهیدان بهشتی، باهنر و رجائی و شماری دیگر از یاران امام (ره) بنیان گذاشته شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =